Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Marsz Generała Józefa Zajączka w Opatówku
Aktualności
2016-07-30 / Marsz Generała Józefa Zajączka w Opatówku
Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej, Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku, Powiat Kaliski oraz Gmina Opatówek zapraszają na spotkanie z historią.

Wspomnienie namiestnika Królestwa Polskiego, generała Józefa Zajączka, zaplanowano na niedzielę, 31 lipca 2016 r.

O godz. 17.15 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku (Plac Wolności 18) nastąpi otwarcie wystawy poświęconej Generałowi. Chwilę później będzie można wysłuchać prelekcji nt. ''Generał Zajączek jako właściciel dóbr opatóweckich''.
O godz. 18.00 rozpocznie się Marsz Generała Józefa Zajączka (ulicą Kościelną w kierunku kościoła) oraz rekonstrukcja wjazdu do Opatówka.
Marsz zakończy się w ''Modrodrzewiu'', gdzie znajdzie się obóz wojsk Generała. Organizatorzy zaplanowali również konkursy wiedzy dla rodzin, wspólne ognisko i występy artystyczne.

Marsz realizowany jest w ramach projektu ''Szlakiem pamięci sławnych postaci powiatu kaliskiego'' przy współfinansowaniu przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki