Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kalisz na Targach Tour Salon 2011
Aktualności
2011-10-25 / Kalisz na Targach Tour Salon 2011
W dniach 19-22 października odbyła się 22. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. W tegorocznych targach udział wzięło 750 firm z 43 krajów, w tym również Miasto Kalisz.

W dniach 19-22 października odbyła się 22. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. W tegorocznych targach udział wzięło 750 firm z 43 krajów, w tym również Miasto Kalisz.

Nasze Miasto jak co roku swoje stoisko miało wraz z Wielkopolską Organizacją Turystyczną. Na wspólnym stoisku prezentowały się miasta i gminy z całego naszego regionu.


Stoisko Kalisza cieszyło się wśród zwiedzających ogromnym zainteresowaniem. Wśród bogatej oferty różnego rodzaju materiałów promocyjnych i pamiątek, prezentowane były m.in. foldery promujące Kalisz i okolice „Kalisz na weekend" i „ Kalisz - Warto zobaczyć". Na stoisku miasta nie zabrakło również andrutów, kaliskiego przysmaku geograficznie chronionego w Unii Europejskiej.


Przez 4 targowe dni hale MTP odwiedziło blisko 30.000 zwiedzających. Tegorocznym targom towarzyszył bogaty program wydarzeń, w szczególności wielu gości przyciągnęła dwudniowa konferencja Travel 2.0, podczas której niezależni eksperci i praktycy dzielili się swoją wiedzą z zakresu marketingu internetowego z przedstawicielami branży turystycznej i hotelarskiej. Wielu chętnych wzięło udział również w konferencji zorganizowanej przez Wielkopolską Organizację Turystyczną pt. „System Informacji Turystycznej (SIT) w Wielkopolsce". Obok konferencji poświęconej SIT odbyła się również prezentacja najnowszych produktów GPSwielkopolska, w tym przewodników na telefon komórkowy: "Szlak Cysterski w Wielkopolsce" oraz "Wielkopolska - atrakcje turystyczne". Organizatorem prezentacji był Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.


Tradycyjnie na targach Tour Salon odbył się Przegląd Książki Turystycznej i Krajoznawczej oraz Poznański Festiwal Podróży i Fotografii.


Krajem Partnerskim Tour Salon 2011 było w tym roku Maroko - coraz chętniej odwiedzane przez turystów, lecz nadal tajemnicze. Regionem partnerskim Tour Salonu zostało Województwo Zachodniopomorskie - region charakteryzujący się obecnością dużej liczby obszarów leśnych, jezior, nadmorskich klifów i fantastycznych, piaszczystych plaż.

Tour Salon 2011 swoim patronatem objął Minister Sportu i Turystyki, Prezydent Miasta Poznania oraz Polska Izba Turystyki i Polska Organizacja Turystyczna.

Kolejna edycja targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, 24-27 października 2012.


 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki