Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » XI kwesta na ratowanie zabytkowych kaliskich cmentarzy
Aktualności
2011-10-25 / XI kwesta na ratowanie zabytkowych kaliskich cmentarzy
W dniu 1 listopada po raz kolejny kaliszanie będą mogli wspomóc remonty poszczególnych,zabytkowych nagrobków

Cmentarz Komunalny przy ul.Poznańskiej w Kaliszu jest miejscem szczególnym,gdyż to właśnie tam rokrocznie Kaliski Oddział PTTK we współpracy z Urzędem Miejskim w Kaliszu organizuje kwestę na ratowanie zabytkowych,kaliskich nekropolii.

W roku bieżącym kwesta odbędzie się po raz jedenasty,w godz. 8:00-16:00.Kwestować będą-podobnie jak w latach ubiegłych-ludzie kultury-znani aktorzy,bibliotekarze, artyści-plastycy,dziennikarze lokalnych mediów,sportowcy oraz samorządowcy,urzędnicy,studenci i uczniowie.

Po raz pierwszy będzie można także złożyć datki do puszek w siedzibie PTTK przy ul.Targowej 2 w dniach 31 października i 2 listopada.

W imieniu organizatorów uprzejmie prosimy o włączenie się do tegorocznej akcji.Każda złotówka przekazana na rzecz odnowy nagrobków na zabytkowych kaliskich cmentarzach to symboliczna cegiełka pomagająca zachować nasze bezcenne dziedzictow kulturowe.

 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki