Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Koncert kameralny w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
Aktualności
2016-07-01 / Koncert kameralny w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
Filharmonia Kaliska zaprasza na Koncert kameralny, który odbędzie się 2 lipca, o godz. 17.00, w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.


Wystąpią:

Michael Süssmann – skrzypce
Mai Goto – fortepianW programie:

G. F. Haendel – Sonata in re maggiore no 4
E. Grieg – Sonata in sol maggiore no 2 op 13
F. Kreisler – Preludium & allegro
S. Prokofiew – Sonata in re maggiore no 2 op 94
B. Bartok – Rumenian folk dances


Wstęp wolny.

 


Michael Süssmann grę na skrzypcach rozpoczął w wieku 5 lat, a już dwa lata później wystąpił jako solista z orkiestrą w norweskim Bergen.
Absolwent Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Brukseli w klasach mistrzowskich profesorów Andréa Gertlera i Agustína Leona Ary. Studia ukończył z wyróżnieniem. Kontynuował studia w Musikhochschule w Zurychu u Ricardo Odnopossoffa. W 1977 roku został członkiem Orkiestry Symfonicznej w Kristiansand w Norwegii. Jego debiut w Oslo w 1979 roku spotkał się z wielkim entuzjazmem krytyków, co zaowocowało otrzymaniem kilku stypendiów.
W 1997 roku objął stanowisko dyrektora MusicaNord – fundacji propagującej muzykę klasyczną i organizującej ponad sto koncertów rocznie w ramach festiwali, przeglądów i cykli muzycznych. Süssmann jest także założycielem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej w Bergen. Od lat wspiera młodych i utalentowanych artystów umożliwiając im pracę w profesjonalnym środowisku muzycznym.

Japońska pianistka Mai Goto studiowała na Uniwersytecie Muzycznym w Osace (Japonia), pod kierunkiem Atsuhiko Shimizu. Swoją naukę kontynuowała u György Nàdor'a na Akademii Muzycznej im. Franciszka Liszta w Budapeszcie, następnie w 2012 r., otrzymała tytuł magistra na wydziale im. Edvarda Griega Uniwersytetu w Bergen. Aktualnie Mai Goto mieszka w Bergen, gdzie rozwija swoją karierę muzyczną. Wstępowała w cyklu koncertów w Muzeum Silijustøl. Brała udział w „AVGARDE” – serii koncertów, w której programie zaprezentowano kompozycje norweskiego twórcy Haralda Sæveruda oraz muzykę współczesną. W wyniku fascynacji muzyką Szuberta i Mendelssohna, Mai Goto stała się specjalistką w dziedzinie wykonywania utworów romantycznych oraz gry na instrumentach historycznych z tamtego okresu. Ta pasja pozwoliła jej na udział w letnich wykładach o historii fortepianów na Uniwersytecie Cornell w USA w 2011 r.

 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki