Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Muzyczny Rynek
Aktualności
2016-06-29 / Muzyczny Rynek
Już 2 lipca 2016 pierwszy koncert z tegorocznej edycji Muzycznego Rynku. Zapraszamy na Główny Rynek w Kaliszu o godz. 20.00Różnorodne dźwięki wypełniać będą ścisłe centrum miasta od 2 lipca do 27 sierpnia. 


Plan koncertów:

02.07.2016 Mariusz Wawrzyńczyk z zespołem
Zwycięzca 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie ''Debiuty''. Szerszej publiczności dał się poznać w programie ''Szansa na sukces'' (TVP2) oraz ''Bitwa na głosy'' (TVP2) w grupie Urszuli Dudziak.


08.07.2016 Kolorowe Gitary
Muzycy za cel postawili sobie popularyzację muzyki Czerwonych Gitar oraz Trzech Koron. Podczas koncertów z największymi przebojami tych grup, Kolorowe Gitary zabierają wielopokoleniową publiczność w sentymentalną podróż w czasie i zachęcają do tańca hasłem ''Baw się razem z nami''.


09.07.2016 Witold Janiak Trio
''Zagrajcie swoją muzykę...'' to 9 oryginalnych melodii ludowych w opracowaniu na trio jazzowe. Witold Janiak, Rafał Różalski i Kamil Miszewski na bazie tradycyjnych melodii budują subiektywną, czasem energetyczną, czasem nostalgiczną, opowieść o naszej kulturze, tradycji i tożsamości. Po prostu ''Polish Jazz''.

15.07.2016 Agnieszka Stec Band
Różnorodność stylistyczna, bogaty repertuar poparty ogromnym doświadczeniem scenicznym zdobywanym na największych estradach Polski. Wystąpi w repertuarze: Przeboje światowej muzyki rozrywkowej w duecie z pianistą.

16.07.2016 Piotr Michera
Violin Project - covery światowych hitów funky, rocka i bluesa takich wykonawców jak: W.Houston, S.Wonder, E.Clapton, Earth Wind&Fire, Sting, C.Santana

23.07.2016 Lorem
8 - osobowa, młoda kapela. Ich styl to połączenie energetycznej, pozytywnej mieszanki funku i pop-rocka. Miksują gatunki i przełamują wszelkie schematy polskiej muzyki rozrywkowej. Ich koncerty to muzyczne widowiska pełne pozytywnej energii i poczucia humoru.

29.07.2016 Aleksandra Lisowska
W repertuarze znanych arii operowych i operetkowych z towarzyszeniem znakomitej pianistki Katarzyny Nuegebauer.

30.07.2016 Szkoła Muzyczna Yamaha
Repertuar przygotowany przez uczniów i nauczycieli szkoły.

30.07.2016 Piotr Porada i Ewelina Łuszczek
Wokaliści studia wokalno-artystycznego Anny Kowalkiewicz-Oligny Piano Song w Kaliszu.
Ewelina Łuszczek - laureatka The Voice of Poland, zaśpiewała w duecie z Edytą Górniak na jej koncercie z okazji 25-lecia jej pracy artystycznej. Laureatka wielu muzycznych festiwali w Polsce i za granicą.
Piotr Porada - laureat Szansy na sukces i Must be the Music. Laureat międzynarodowych festiwali w Gruzji, Bułgarii i we Włoszech. W zeszłym roku zdobył Grand Prix międzynarodowego festiwalu w hiszpańskiej Maladze ''Orpheo in Spain''.

05.08.2016 Limboski                                                                                                     Artysta kultowy, twórca wpadających do głowy piosenek, które publiczność na koncertach zna co do słowa i drapieżne zwierzę koncertowe. Porównywany do Nicka Cave'a i Toma Waitsa serwuje piorunującą mieszkankę nieokiełznanej rockandrollowej energii i poetyckiej wrażliwości. 


12.08.2016 Tomasz Szwecki Quintet
Projekt wiernie odtwarzający klimat i repertuar znanego amerykańskiego trębacza Chrisa Bottiego. 

26.08.2016 Sielska
Projekt związany ze sceną reggae, rozwinięta mieszanka gatunkowa, w której odnajdują się elementy nurtów takich jak: reggae, dub, ska, alternatywa.

27.08.2016 Garash
Zespół rockowo-folkowy powstały w 2014 roku w Ostrowie Wielkopolskim.  Połączenie pisanych przez Dariusza Skibińskiego tekstów z kompozycjami Sławomira Binasia uzupełnione o pomysły całego teamu tworzą specyficzny i trudny do zaszufladkowania klimat. Mocne brzmienia gitary połączone z wysublimowaną sekcją rytmiczną i okraszone akordeonowymi przygrywkami.

za: www.kalisz.pl

 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki