Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Szlak kulinarny KALISKIE SMAKI
Aktualności
2016-06-28 / Szlak kulinarny KALISKIE SMAKI
Aby dotrzeć do serc turystów poprzez żołądek Powiat Kaliski stworzył szlak skupiający przedsiębiorstwa, piekarnie, hotele, gospodarstwa agroturystyczne i restauracje.
Wszyscy członkowie Szlaku są członkami Sieci Kulinarnej Wielkopolska co gwarantuje jakość podawanych produktów i ich związek z produkcjami wielkopolskimi.

Na szlaku kulinarnym warto spróbować:

Piekarnia Bułeczka z Zagorzyna w gminie Blizanów proponuje: Żur Pyszny Tradycyjny.

Stajnia Czempisz- Zielony Dworek z gminy Brzeziny proponuje: Pierogi ze szpinakiem.

Izabela Płonka tłocznia soków TeSo z Kolonii Kokanin w gminie Żelazków proponuje: Domowy sok aroniowy oraz Domowy sok jabłkowy z miętą.

Zakład Mięsny Tomasz Łucyk w Złotnikach Małych Kolonii w gminie Stawiszyn proponuje: Kiełbasę długą swojską.

Pałac Tłokinia Restauracja i Hotel w Tłokini Kościelnej w gminie Opatówek proponuje: Pierożki z dziczyzną na szpinaku z sosem kurkowym oraz cielęcy kotlet mielony z buraczkami na ciepło i ziołowym puree ziemniaczanym.

Hotel Kristoff z Łaszkowa w gminie Blizanów proponuje: Comber z jelenia podany z puree ziemniaczanym obsypanym szczypiorem i czarnuszką z dodatkiem surówki i kiszonej kapusty, pomidorem, czosnkiem i świeżym majerankiem.

Dwór Stary Chotów Hotel i Restauracja w gminie Nowe Skalmierzyce proponuje: Biały barszcz gotowany na maślance z białą kiełbasą podany z przepiórczym jajem i puree ziemniaczanym oraz smażoną pierś kaczki po wielkopolsku, modra kapusta z malinami, podsmażane kopytka, marynowane buraki, emulsja z pietruszki.

Zakład Cukierniczy Urszula Kinowska z Kalisza proponuje: Andruty Kaliskie.

Agroturystyka Karczma Kaliska z Szadku w gminie Ceków-Kolonia proponuje: Regionalne prażuchy z kapustą.

Komoda Club Residence z Kalisza proponuje: Gęś przeplataną boczkiem oraz lody na gorąco w płatkach z Andrutów Kaliskich.

Na stronie internetowej www.powiat.kalisz.pl znajduje się aplikacja ''Geolokacja atrakcji turystycznych powiatu kaliskiego'' można dzięki niej sprawdzić jak daleko od miejsca pobytu turysty znajdują się poszczególne atrakcje.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki