Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » ''Kaliski Kalejdoskop Przewodnicki '15''
Aktualności
2016-06-09 / ''Kaliski Kalejdoskop Przewodnicki '15''
To już kolejna ciekawa pozycja z cyklu Kaliski Kalejdoskop Przewodnicki. Podobnie jak w poprzednich edycjach znajdziemy w niej skarbnicę ciekawostek z cyklicznych imprez krajoznawczych, promujących dziedzictwo Kalisza i regionu.

Kaliski Kalejdoskop Przewodnicki'15 Piotra Sobolewskiego to już siódma odsłona opracowania dotyczącego miejsc, do których w ramach swoich działań popularyzatorsko – szkoleniowych dotarli w 2015 r. przewodnicy z kaliskiego Koła Przewodników Miejskich i Terenowych PTTK im. Adama Chodyńskiego. Pozycja obejmuje opis 13 atrakcyjnych pod względem krajoznawczym obiektów i zespołu obiektów oraz innych zagadnień i ''haseł'', o których mówiono w minionym roku przy okazji otwartych imprez krajoznawczych pod nazwą Kaliszobranie. Jest ono swoistym fenomenem, który cykliczne przyciąga tłumy kaliszan zainteresowanych historią swojego miasta i regionu. Bogactwo form i ciekawostek w sposób szczególny przyciąga entuzjastów zarówno turystyki jak i historii.

Kalejdoskop to doskonałe ''przelanie na papier'' tych wspaniałych przygód i podsumowanie, uporządkowanie i rozszerzenie nabytej podczas Kaliszobrań wiedzy. Publikacja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, również uczniów i studentów oraz wszystkich tych, których interesują się regionalnym krajoznawstwem. Adresowana jest również do tych, którzy w tej materii rozpoczynają swoją przygodę. Kaliski Kalejdoskop Przewodnicki'15 jest jednocześnie wkładem kaliskich przewodników w zachowanie dziedzictwa kulturowego miasta Kalisza.
Dostępny w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Zamkowej w cenie 24 zł.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki