Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Nowy sezon w Rezerwacie Archeologicznym
Aktualności
2016-04-21 / Nowy sezon w Rezerwacie Archeologicznym
W najbliższą niedzielę, 24 kwietnia, o godzinie 10.00 Rezerwat Archeologiczny w Kaliszu-Zawodziu otwiera swoje podwoje. Na zwiedzających czekają nowe atrakcje, m.in. rodzinny przewodnik ''Przygoda w kaliskim grodzie''.

Do sezonu przygotowane są już obejścia, wnętrza chat, a także żywy inwentarz, w tym cztery jagnięta owcy wrzosówki oraz dwa nowe nabytki – loszki świniodzika. Dwie nowe mieszkanki Zawodzia przyjechały do Kalisza 18 kwietnia. Są to mieszańce świni domowej i dzika, które z wyglądu przypominają dziki, ale są dużo spokojniejsze i mniej płochliwe od nich. Są bardzo żywotne i bardziej odporne na różne czynniki środowiska. Zwierzęta z reguły dają się oswoić. Charakteryzują się pręgą na grzbiecie i dłuższymi ryjami niż trzoda chlewna. Jedzą praktycznie wszystko – od surowych ziemniaków, marchwi, skoszonej trawy po śrutę a ich prawdziwym przysmakiem jest suchy chleb.
Świniodziki na Zawodziu

Kolejną nowością na Zawodziu jest ''Przygoda w kaliskim grodzie – przewodnik rodzinny''. To wydawnictwo, które ma na celu poruszenie wyobraźni i kreatywności plastycznej najmłodszych oraz naukę historii poprzez zabawę. Podążając ścieżką wyznaczoną w przewodniku uczestnik rozwiązuje szereg zagadek i zadań, jednocześnie poznając historię Zawodzia. Uczestnicy, którzy rozwiążą wszystkie zdania będą mogli wziąć udział w losowaniu nagród, które odbywać będzie się raz w miesiącu. Przewodnik nieodpłatnie dodawany będzie do każdego biletu rodzinnego.

Źródło, fot.: Dział Promocji Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki