Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Otwarcie izby muzealnej w schronie
Aktualności
2016-04-12 / Otwarcie izby muzealnej w schronie
Fundacja ''Walkiria'' zaprasza na otwarcie izby muzealnej w schronie bojowym nr 4 w Kościelnej Wsi przy ul. Poligonowej.

To jeden z 21 żelbetonowych schronów, wybudowanych w 1939 roku i jeden z 18, które przetrwały. Opiekunem społecznym tych niewykorzystanych obiektów militarnych, mających tworzyć kaliską Linię Maginota, jest stowarzyszenie ''Miłośnicy Historii Wojen – Kalisz''.

Obecnie bunkrem nr 4 opiekuje się fundacja ''Walkiria'', która wydzierżawiła schron od prywatnego właściciela i stworzyła w nim izbę muzealną. Przy schronie tym zachował się w całości oryginalny nasyp ziemny, który miał pochłaniać siłę wybuchu pocisku nieprzyjaciela.

W schronie zaprezentowane zostaną ciekawe eksponaty, które wciąż spływają do fundacji. W przygotowaniu terenu pomogły również dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 14 w Kaliszu.

Niedawno fundacja ''Walkiria'' wydała przewodnik ''Rejon umocniony. Przedmoście Kalisz'', który będzie można otrzymać nieodpłatnie podczas otwarcia izby muzealnej. Jest również dostępny u nas, w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Zamkowej. (Po 16 kwietnia wersja online pojawić się ma na stronie www.fundacjawalkiria.cba.pl )

Otwarcie izby muzealnej już w najbliższą sobotę, 16 kwietnia, o godz. 11.00.

Warto tam być!

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki