Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Trwa ''Miesiąc z astronomią w Kaliszu''
Aktualności
2016-04-12 / Trwa ''Miesiąc z astronomią w Kaliszu''
W najbliższy czwartek odbędzie się wykład o Słońcu, a przed nami jeszcze obserwacje nieba oraz interesujące debaty.

Organizatorem wydarzeń jest Koło Astronomiczne przy Spółdzielni Mieszkaniowej Dobrzec oraz Astro Arena. Wstęp jest wolny.

W czwartek, 14 kwietnia, zapraszamy do Auli Błękitnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Nowy Świat 4, gdzie o godz. 18.00 dr Urszula Bąk-Stęślicka z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego wygłosi wykład ''Słońce jakiego nie znamy''.

W piątek, 15 kwietnia, na wieczór obserwacji zapraszają uczestnicy Koła Astronomicznego przy SM Dobrzec w Kaliszu. Start o godz. 20.00 na Polach Marsowych (Osiedle Dobrzec).

W czwartek, 21 kwietnia, o godz. 18.00 debatę edukacyjną poprowadzą Kacper Kowalski i Daniel Stasiak. Jej tematem będzie relacja z Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego. Debata odbędzie się w klubie Promonta (Osiedle Dobrzec, ul. Hanki Sawickiej 39).

W dniu 28 kwietnia, w Cafe.Calisia (Al. Wolności 6) organizatorzy zapowiadają debatę społeczną ''W poszukiwaniu ciemnego nieba. Ekonomia, ekologia i efektywność nocnego oświetlenia''. Start o godz. 18.00.

Kolejne wydarzenia astronomiczne planowane są na 5 i 9 maja.

Szczegóły na http://www.astroarena.pl/kwiecien2016/

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki