Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Calisiana i gadżety w CIT
Aktualności
2011-10-17 / Calisiana i gadżety w CIT
Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą wydawniczą dostępną w kaliskim CIT

Kaliskie rynek wydawniczy sukcesywnie wzbogaca się o nowe publikacje.Wzrasta świadomość historii miasta,którą kaliszanie poznają m.in.dzięki różnorodnym imprezom historycznym,konferencjom popularnonaukowym,a przede wszystkim dzięki pozycjom książkowym.Są one także dodatkowym źródłem informacji dla turystów chcących poszerzyć własną wiedzę.

Nowością wydawniczą-i zarazem bestselerem-jest publikacja autorstwa Tomasza Chlebby-"Kalisz na starych pocztówkach",ukazujący miasto na widokówkach z połowy XIX wieku-1939 roku.Dodatkową atrakcją jest dołączony reprint planu Kalisza z 1910 roku. Książka oczekiwana przez miłośników miasta wypełniła tym samym niszę na kaliskim rynku wydawniczym. Dostępna w CIT w cenie 32 PLN.

Wciąż niesłabnącym powodzeniem cieszy się pozycja-"Portret miasta.Architektura Kalisza w dokumentach archiwalnych". Książka pokrewna wobec powyższej,aczkolwiek autorzy-Grażyna Schlender i Jerzy Aleksander Splitt-skupili się na przedstawieniu miasta na starych fotografiach.Cena-37 PLN.

Pierwsza powieść,której akcja rozgrywa się m.in.w średniowiecznym Kaliszu,autorstwa Marka Grajka stanowić może doskonały prezent dla wszystkich miłośników miasta i historii śreniowiecza. W topografię grodu z czasów Kazimierza III Wielkiego wspaniale wplecione zostały wydarzenia historyczne,takie jak:królewska reforma groszowa,ruch biczowników czy intrygi krzyżackie. Świetna lektura na długie,jesienne wieczory.

Cena-28 PLN

Ponadto można zakupić wiele różnorakich gadżetów,takich jak filiżanki,talerzyki,kubki z motywami kaliskimi,breloki,znaczki,wpinki,grafiki,kufle,dzwonki-wszystko wykonane specjalnie z myślą o kaliszanach i ich gościach.

Zapraszamy bardzo serdecznie do Centrum Informacji Turystycznej przy ul.Zamkowej w Kaliszu!

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki