Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Dni Świętego Patryka w Kaliszu
Aktualności
2016-03-08 / Dni Świętego Patryka w Kaliszu
W programie kaliskich Dni Św. Patryka znalazły się warsztaty taneczne, koncerty, prezentacje oraz konkursy. Zachęcamy do udziału.

Dni Świętego Patryka w Kaliszu odbędą się pod patronatem ambasadora Irlandii w Polsce i Konsulatu Honorowego Irlandii w Poznaniu.

Na początek taniec. W czwartek, 10 marca, w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Fabryczna 13-15) odbędą się otwarte WARSZTATY TAŃCA IRLANDZKIEGO, które poprowadzi Magdalena Mak z Poznania. Wstęp wolny, warto zabrać wygodne buty. Trzygodzinne warsztaty rozpoczną się o 16.00.

Kto zdobył wejściówkę w kasie, wybierze się w piątek, 11 marca, do Centrum Kultury i Sztuki na koncert irlandzkiego zespołu BALKAN ALIEN SOUND.

W czwartek, 17 marca, w samo południe, w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej (ul. Kościuszki 12) Leszek Ziąbka zaprezentuje ''Starożytnych Celtów – miłośników życia''. O godz. 13.30 Damian Miksa przedstawi prezentację multimedialną pt. ''Irlandia – magiczne okno na świat'', następnie Muzeum zaprosi do udziału w konkursie ''Irlandia''.

W tym samym dniu o godz. 16.00 Młodzieżowy Dom Kultury podsumuje konkurs plastyczny ''Magiczna Irlandia'' i otworzy wystawę pokonkursową.
Dni Kultury Irlandzkiej w Kaliszu zakończy fortepianowy koncert Andrzeja Dziedziaka ''Irlandzkie melodie'', który odbędzie się w niedzielę, 20 marca, o godz. 16.00, w restauracji Komoda Club (ul. Niecała 6a).

Organizatorem Dni Kultury Irlandzkiej jest Fundacja Kultury Irlandzkiej. Do kaliskich współorganizatorów należą Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, Młodzieżowy Dom Kultury im. W Broniewskiego oraz Centrum Kultury i Sztuki.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki