Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Znaczki turystyczne
Aktualności
2016-02-26 / Znaczki turystyczne
Wczoraj Bogusław Monczyński otworzył wystawę z cyklu ''Pasje Kaliszan'', na której prezentuje znaczki turystyczne.

O tym, czym są znaczki turystyczne, mogli dowiedzieć się goście przybyli na otwarcie wystawy w Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu. Na wernisażu nie zabrakło innych kolekcjonerów z kraju. Przybyli również m.in. przedstawiciele Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej, kaliskiego oddziału PTTK oraz Cmentarza Żydowskiego. Bogusław Monczyński opowiadał o początkach znaczków turystycznych – w Rymarowie w Czechach, gdzie instruktorzy chcąc zachęcić skautów do wędrowania po górach, wypalili lutownicą na drewnianych krążkach 10 celów turystycznych. Za każdy zdobyty cel skauci otrzymywali jeden krążek, a po zdobyciu wszystkich dziesięciu nagrodę specjalną. Ta idea rozszerzyła się poza Czechy i jest coraz popularniejsza również w Polsce, gdzie mamy ponad 400 znaczków. Bogusław Monczyński podkreślał, że w Kaliszu powinno powstać więcej znaczków turystycznych, które przyciągają kolekcjonerów, miłośników turystyki, do znakowanych miejsc. Ma również pomysł na utworzenie szlaku znaczka turystycznego w Kaliszu, gdy tylko pojawi się więcej kolekcjonerskich krążków. W naszym mieście mamy obecnie dwa znakowane miejsca: ratusz oraz basztę ''Dorotkę''. Znaczek z ratuszem można kupić w sklepiku obok kwiaciarni z tyłu budynku ratusza, a znaczek z basztą dostępny jest w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Zamkowej.

Każdy z przybyłych na wernisaż otrzymał na pamiątkę czeski znaczek turystyczny.

Na wystawie można obejrzeć znaczki turystyczne z Polski i zagranicy, okolicznościowe pocztówki, mapki, dzienniki kolekcjonera, pieczątki.

Wystawa będzie dostępna przez ok. dwa miesiące.
Serdecznie zapraszamy!

Galeria zdjęć
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki