Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Województwo wielkopolskie bez barier
Aktualności
2016-02-21 / Województwo wielkopolskie bez barier
Niedawno ukazał się przewodnik, opisujący 60 tras turystycznych po Wielkopolsce dla osób niepełnosprawnych. Znalazły się tu również informacje o Kaliszu.

Przewodnik turystyczny pt. ''WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE – bez barier. 60 tras turystycznych dla osób niepełnosprawnych'' pokazuje miejsca i trasy oraz walory turystyczne regionu Wielkopolski ze szczególnym uwzględnieniem osób poruszających się na wózkach. Dostępność poszczególnych miejsc zweryfikowano w terenie, co zajęło prawie trzy miesiące. Trasy, opisane w przewodniku, mają długość od 1 do 27km i mogą być przemierzane pieszo, na rowerze oraz na wózku inwalidzkim. Układ treści przewodnika oparty jest o powiaty – każdy reprezentowany jest przez minimum jedną trasę.

Publikacja zapoznaje turystów również z historią najstarszego miasta w Polsce i prowadzi ok. 2,5km przez Kalisz. Początek i koniec spaceru zaplanowano przy ul. Parczewskiego. Zwiedzający mogą zobaczyć m.in. katedrę, mury miejskie, Sanktuarium Św. Józefa, Park Miejski, gmach teatru.

Autorami przewodnika są Stanisław Francuz, Marcin Francuz i Wiktor Francuz. Wydany został przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Zapraszamy osoby niepełnosprawne do poznawania Wielkopolski oraz grodu nad Prosną!

Przewodnik jest dostępny nieodpłatnie w wersji elektronicznej (POBIERZ PRZEWODNIK)

Podobne wydawnictwa dot. innych regionów Polski dostępne są na stronie Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich PROGRES

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki