Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » MUZYCZNY KALISZ 2016 wczoraj dziś i jutro
Aktualności
2016-02-16 / MUZYCZNY KALISZ 2016 wczoraj dziś i jutro
Pod tą nazwą kryje się realizowany przez Miasto Kalisz projekt związany z promocją tradycji przemysłu muzycznego w Kaliszu. W ciągu roku odbędzie się wiele wydarzeń w ramach wspólnego przedsięwzięcia instytucji z Kalisza.

Projekt zainauguruje wystawa ''Historia przemysłu muzycznego w Kaliszu'' w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej. W Technikum Budowy Fortepianów odbywać się będą spotkania przy pianinie. Zaprezentowany zostanie premierowy koncert Josefa Myslivečka - 150 lat historii przemysłu muzycznego w Kaliszu. W ramach improwizacji fortepianowych ''Fortepian na świecie'' planowane są koncerty i warsztaty. Przed nami również m.in. sesje naukowe, konkurs pianistów ''Co jest grane'' oraz projekt artystyczny w przestrzeni miejskiej ''Zagraj na mnie, Znajdź mnie''.

Kulminacją programu będzie grudniowy koncert na 21 fortepianów i orkiestrę z udziałem m. in. Leszka Możdżera i Zbigniewa Raubo.

W ''Muzyczny Kalisz'' zaangażowały się: Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, Technikum Budowy Fortepianów, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Henryka Melcera, Wydział Pedagogiczno - Artystyczny UAM oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Pomocą techniczną i merytoryczną służą grupy producentów fortepianów, byli pracownicy fabryki ''Calisia'' oraz grono melomanów.

Autorem pomysłu jest Bogdan Pawlak - absolwent TBF-u, długoletni pracowniki fabryki ''Calisia''.

Honorowy Patronat nad projektem ''MUZYCZNY KALISZ 2016 wczoraj dziś i jutro'' objął Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński.

W załączeniu prezentujemy program wydarzeń, organizowanych w ramach projektu.

Pliki do pobrania
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki