Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Zapraszamy na wernisaż
Aktualności
2016-02-11 / Zapraszamy na wernisaż
Za dwa tygodnie zaprezentujemy nową wystawę z cyklu ''Pasje Kaliszan''. Tym razem Bogusław Monczyński opowie o znaczkach turystycznych i pokaże część swojej kolekcji.

Znaczek turystyczny to drewniany krążek, przedstawiający miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. Dołączone do znaczka nalepki wkleja się do specjalnych kolekcjonerskich książeczek. W Kaliszu obecnie funkcjonują dwa znaczki turystyczne – z ratuszem oraz z basztą ''Dorotką''. Idea zapoczątkowana w Czechach, zyskała na popularności w kilkunastu krajach świata. W Polsce jest 408 oznaczonych miejsc, a miłośnicy znaczków podążają w celu zdobycia kolejnych elementów kolekcji, organizują też regionalne i ogólnopolskie spotkania kolekcjonerów. Jednym ze znaczkomaniaków jest właśnie Bogusław Monczyński – Kaliszanin, pasjonat turystyki rowerowej i kolekcjoner.

Zapraszamy na otwarcie wystawy znaczków turystycznych, które odbędzie się
w czwartek, 25 lutego 2016r., o godz. 16.00
w Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu przy ul. Zamkowej.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki