Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Niedzielny spacer
Aktualności
2016-02-07 / Niedzielny spacer
Zwiedzanie Kalisza warto rozpocząć od wizyty u nas. Tu otrzymać można mapę i niezbędne informacje. Oto, co proponujemy następnie.

Zmierzamy ulicą Zamkową, dochodząc do Głównego Rynku. Warto poświęcić więcej uwagi neoklasycystycznemu budynkowi ratusza, którego fasada zyskała niedawno nowy blask. Dalej podążamy ulicą Śródmiejską, przekraczając rzekę Prosnę na XIX-wiecznym Moście Kamiennym – zabytkowym, z wmontowanymi w balustradę dwiema tablicami. Na jednej znajdziemy wizerunek herbu z najstarszej pieczęci miasta, na drugiej tekst w języku łacińskim, wyrazy wdzięczności i przywiązania do cara Aleksandra I. Za mostem po prawej stronie warto zwrócić uwagę na piękne budynki dawnego Belwederu oraz Banku Handlowego, zajmowane obecnie przez instytucje bankowe. Po przekroczeniu kolejnego mostu, skręcamy w prawo w ulicę Kościuszki, gdzie po lewej stronie, już przy Skwerze Eligiusza Kor-Walczaka odnajdziemy Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, dziś czynne do godz. 14.30. Niedziela jest dniem bezpłatnego wstępu do tego obiektu. Wśród eksponatów podziwiać tu można znaleziska archeologiczne i makiety zamku oraz średniowiecznego Kalisza. Wracamy ulicą Kościuszki, skręcając w lewo w ul. Śródmiejską, a następnie kierujemy się w prawo w Aleję Wolności. Tę reprezentacyjną ulicę zdobią m.in. gmach hotelowy, budynki banku z alegorycznymi rzeźbami oraz klasycystyczna siedziba sądu, a także ponad 110-letnia Villa Calisia. Aleję zamyka Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego z imponującymi kolumnami, położony nad samą Prosną. Mostem docieramy do Parku Miejskiego, jednego z najstarszych w Polsce. W ten słoneczny dzień warto spędzić dłuższą chwilę w otoczeniu pomników przyrody, stawu ''Kogutek'', czy kopii rzeźby Flory.

Życzymy przyjemnego spaceru!

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki