Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Arguido.pl - niezbędnik turysty
Aktualności
2016-01-20 / Arguido.pl - niezbędnik turysty
Aplikacja Arguido pełni funkcję przewodnika miejskiego, dzięki któremu można zwiedzać świat za pomocą technologii rozszerzonej rzeczywistości - Augmented Reality.
Przewodniki

W panelu tym mamy możliwość wybrania dowolnego ze zrealizowanych przez AGM Reality przewodnika turystycznego. Wybór ten uruchamia tryb zwiedzania przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości z uwzględnieniem punktów znajdujących się na danej trasie. Użytkownik może pobrać także jeden z dostępnych na zasobach serwerowych przewodników, którego jeszcze nie posiada w swojej aplikacji.

Urządzenie dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości pozwoli inaczej spojrzeć na otaczający świat. W jednej chwili zapełni się on wirtualnymi punktami, dzięki którym szybko odnaleźć można najciekawsze miejsca w mieście. Wystarczy jedno ''tapnięcie'' w punkt, aby móc zapoznać się z dotyczącymi go informacjami.

Automator

To inteligentna funkcja aplikacji, która pozwala turyście wygenerować trasę turystyczną wedle własnych preferencji. Wiele osób nie wybiera przewodników turystycznych z racji na ograniczony czas bądź mało ciekawe obiekty jakie proponują wydawnictwa.

Celem automatora jest, by każdy zwiedzający prócz proponowanych przez tras mógł wygenerować własną. Wielu turystów nie korzysta z przewodników z racji na zbyt małą ilość czasu przeznaczoną na zwiedzani lub zbyt duże odległości dzielące poszczególne atrakcje turystyczne.

Funkcja automatora pozwoli każdemu wedle własnych możliwości czasowych, finansowych oraz upodobań wygenerować specjalną trasę z bazy punktów danego miasta.

Moje trasy

Bardziej wymagający i twórczy użytkownicy aplikacji znajdą w aplikacji bardzo ciekawą funkcjonalność - możliwość tworzenia własnych tras turystycznych. Proces ten jest niezwykle prosty i intuicyjny. Wystarczy jedynie odwiedzić miejsca, które mają znaleźć się na tworzonej przez nas trasie i dodać kilka istotnych wiadomości:

- współrzędne geograficzne (sprawdzane i zapisywane automatycznie przez aplikację).
- nazwę dla danego punktu
- opis punktu
- zdjęcie (wybrane z dostępnych w urządzeniu bądź wykonane wbudowanym aparatem)

Jeśli uznasz, że Twoja trasa jest naprawdę ciekawa, nic nie stoi na przeszkodzie, by przy pomocy Facebooka podzielić się nią ze znajomymi.

Moje miasto

Zdajemy sobie sprawę jak trudnym zadaniem jest odnalezienie potrzebnego nam w danym momencie obiektu, stąd funkcja "Moje Miasto", która pozwoli użytkownikowi w łatwy sposób odnaleźć różnego rodzaju obiekty np. restauracje, puby, kina, ambasady, bankomaty, etc. Użytkownik może skorzystać z dwóch wersji dostępnych w aplikacji. Pierwsza z nich pozwala na naniesienie punktów na rzeczywisty obraz rejestrowany przez wbudowaną w urządzenie kamerę (wykorzystanie technologii rozszerzonej rzeczywistości). Druga z wersji stanowi uporządkowaną bazę danych informacji dot. firm, placówek kulturalnych, etc.).

Pod poniższym linkiem znajduje się przewodnik po Kaliszu (http://www.arguido.pl/Kalisz.aspx?City=Kalisz).

źródło: arguido.pl
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki