Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kłopotliwe związki rynku sztuki i finansów w czasie dekadencji kapitalizmu
Aktualności
2016-01-14 / Kłopotliwe związki rynku sztuki i finansów w czasie dekadencji kapitalizmu
Wykład o takim tytule wygłosi dziś w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina dr Mikołaj Iwański, ekonomista, adiunkt na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie.

Obszar rynku sztuki i finansów są związane ze sobą niezwykle silnie, co rodzi szereg konsekwencji dla samego pola sztuki. Iwański zarysuje historię rynku sztuki w ostatnich czterech dekadach – w czasie, gdy formuje się również globalny rynek finansowy w postaci, która staje się być dla nas coraz bardziej kłopotliwa. Jeszcze nigdy w historii procesy ekonomiczne w tak wysokim stopniu nie determinowały dynamiki obrotu sztuką.

Perspektywa peryferyjna jest w tej sytuacji szczególnie ciekawa, gdyż z jednej strony pozwala spojrzeć z dystansem na przyszłość i fundamenty tak zorganizowanego rynku sztuki, z drugiej natomiast nic tak nie znakuje peryferyjności, jak brak krytycznego oglądu. Dlatego interesującym materiałem badawczym staje się sam lokalny fantazmat rynku, z którym mamy intensywnie do czynienia od początku lat 90.

Na wykład zapraszamy 14.01.2016r. na godz. 18.00 do Galerii Sztuki im. Jana Tarasina, Pl. Św. Józefa 5.


za www.tarasin.pl

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki