Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Warsztaty reportażu w Kaliszu
Aktualności
2015-11-10 / Warsztaty reportażu w Kaliszu
Fundacja Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych zaprasza do udziału w spotkaniach z czołowymi polskimi reportażystami, których efektem będzie samodzielne stworzenie społecznie zaangażowanych reportaży.

Do udziału w projekcie ''Obywatele Mają Głos'' organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy lubią opisywać świat, chcą opowiedzieć o czymś ważnym i mają pomysł na prace: literackie, fotograficzne lub filmowe.

Pierwsze warsztaty, w listopadzie i grudniu, poprowadzą Paweł Goźliński i Filip Springer z Instytutu Reportażu. Uczestnicy dowiedzą się, jak szukać tematów, zbierać materiały i rozmawiać ze swoimi bohaterami. Goście przybliżą także tajnik pisarskiego warsztatu. Ponadto podczas spotkań będzie można nauczyć się świadomego wykorzystywania najnowszych, cyfrowych narzędzi komunikacji, które umożliwiają tworzenie reportaży fotograficznych i wideo. Cykl warsztatów potrwa do maja 2016.
Uczestnicy będą mogli przeprowadzić indywidualne konsultacje reportaży z doświadczonymi praktykami sztuki reporterskiej: Anną Linkowską (wideoreportaż), Anną Tabaką (reportaż prasowy) i Jakubem Seydakiem (fotoreportaż).

Chęć udziału można zgłaszać za pomocą formularz na stronie: www.fundacjafrik.pl do 20 listopada 2015r.
Udział w projekcie jest bezpłatny.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki