Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Zależy nam na muzyce
Aktualności
2015-11-09 / Zależy nam na muzyce
Najbliższy czwartek i piątek to doskonały czas, by odwiedzić Galerię Sztuki im. Jana Tarasina i przyjrzeć się zależnościom i relacjom muzyki ze sztukami wizualnymi.

W czwartek (12 listopada) o godz. 18.00 Galeria zaprezentuje bardzo głośny dokument - ''I tak nie zależy nam na muzyce'', nagrodzony w Międzynarodowym Konkursie Filmów o sztuce podczas 10. edycji festiwalu Nowe Horyzonty, portretujący niezależną japońską scenę muzyczną. To francuska produkcja w reżyserii Cédrica Dupire i Gasparda Kuentz.

To, co robią bohaterowie filmu [...] to właśnie zbieranie, odtwarzanie i ''produkowanie'' dźwięków niechcianych, irytujących, wyrzuconych poza nawias tego, co zwykło się nazywać muzyką. A tę znajdują wszędzie: w powiewie wiatru i skrzypieniach, które wydaje nóżka od wiolonczeli zarysowująca twarde powierzchnie, w odgłosach maszyn, dźwigów, tokijskiego metra, ale też ludzkiego oddechu i bicia serca.
(Paweł. T. Felis, ''Gazeta Wyborcza'')

Japońscy noise'owcy uważają się za nieliczne zindywidualizowane jednostki w mentalnie zuniformizowanym i lubiącym się podporządkowywać społeczeństwie. Ten dokument to więc nie tylko frapująca muzyczna podróż, lecz także opowieść o buncie wyrażonym poprzez sztukę i windującym ją ponad niziny ogłupiającej komercji.
(Magda Kazikiewicz, ''Rzeczpospolita'')

W piątek (13 listopada) o godz. 19.00 w Galerii wystąpi Stahlquartett. Artyści z Drezna, goście tegorocznego krakowskiego Audio Art Festival, słyną z niepowtarzalnych interpretacji znanych utworów muzycznych, które grają na przypominających dzieła sztuki rzeźbiarskiej stalowych wiolonczelach.

Zapraszamy do Galerii Sztuki im. Jana Tarasina, Pl. Św. Józefa 5.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki