Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kaliszanie piszący,kaliszanie walczący
Aktualności
2011-10-04 / Kaliszanie piszący,kaliszanie walczący
Gra miejska, której uczestnicy odkrywać będą ślady z czasów okupacji niemieckiej-na podstawie powieści Janusza Teodora Dybowskiego "Saga grodu nad Prosną"

 To II literacka gra miejska, zorganizowana przez Stowarzyszenie im. Haliny Sutarzewicz w Kaliszu. Gracze będą mieli do pokonania trasę złożoną z 8 punktów. O niespodziankach, czekających na trasie, uczestnicy dowiedzą się na starcie ze swoich kart do gry.

Tegoroczna gra oparta jest na mało znanej książce Janusza Teodora Dybowskiego "Saga grodu nad Prosną", w której autor podjął się trudnego zadania, jakim było opisanie okupacyjnej rzeczywistości. Książka stanowi literacką wizję wydarzeń jakie rozegrały się w Kaliszu. W grze zostaną wykorzystane niektóre  najciekawsze wątki bezpośrednio związanych z Kaliszem.

Gra nie jest konkursem. Nie jest wymagana znajomość powieści ani wiedza o autorze. Oczywiście, jeśli ktoś taką wiedzę posiada, nie będzie to przeszkodą w grze. Natomiast wszystkiego co niezbędne, uczestnicy dowiedzą się na trasie. Materiały, z których korzystać będą uczestnicy, udostępniło Archiwum Państwowe w Kaliszu.

Podobnie jak w roku ubiegłym do z organizatorami współpracują  Gimnazjum nr 7 w Kaliszu oraz Państwowe Pomaturalne Studium Animatorów Kultury. Do grona organizatorów dołączyła także grupa rekonstrukcji historycznej AA7 oraz Małgorzata Brama, która będzie sprawować opiekę reżyserską.

Gra sfinansowana została dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miejskiego w Kaliszu.


Organizator: Stowarzyszenie im. Haliny Sutarzewicz w Kaliszu

Scenariusz, projekt karty, plakatu i logo gry: Maciej Stadtmüller

Osoba kontaktowa: Maciej Stadtmüller, tel. 507945767

mail: kaliszaniepiszacy@gmail.com

Regulamin gry, plakat gry, biogram Janusza Teodora Dybowskiego i Haliny Sutarzewicz oraz informacje o działalności Stowarzyszenia i szczegółowe informacje dotyczące gry znajdują na stronie internetowej: www.kaliszaniepiszacy.blogspot.com.
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki