Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Jagielloński Woodstock
Aktualności
2015-10-12 / Jagielloński Woodstock
W dniu 17 października odbędzie się spotkanie koleżeńskie absolwentów i wychowanków Szkoły Dwojga Imion (Anny Jagiellonki, a obecnie Mikołaja Kopernika), które upłynie pod hasłem ''Miłość, Przyjaźń, Koleżeństwo''.

W godz. 9 – 13 odbędzie się spotkanie w budynku III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika przy ul. Kościuszki 10. Tu nastąpi rejestracja uczestników, wręczenie drobnych upominków, spotkanie z byłymi wychowawcami i nauczycielami. Powołany zostanie fundusz pomocowy i przeprowadzona będzie licytacja przedmiotów na jego rzecz. Fundusz ma wspierać absolwentów szkoły w potrzebie - będzie zasilany z wpłat na spotkania klasowe, rocznikowe i zjazdy szkolne, jak i z planowanej licytacji cennych przedmiotów. Twórcy funduszu pragną wspierać różnego rodzaju inicjatywy.

O godz. 13 rozpocznie się przemarsz ulicami miasta na trasie: ul. Kościuszki, ul. Śródmiejska, Główny Rynek, ul. Zamkowa, Pl. Kilińskiego, Kolegialna, Sukiennicza, Aleja Wolności, Plac Bogusławskiego.
Na czele pochodu pojedzie grupa motocyklowa Easy Riders. Za nią orkiestra dęta w strojach ''Dzieci kwiaty'' z repertuarem z festiwalu Woodstock'69, a następnie uczestnicy spotkania.
Ma to nawiązywać do lat 60-tych, gdy w dn. 15-18.08.1969 pod Nowym Jorkiem odbył się festiwal pod hasłem ''Pokój, Miłość i Szczęście'' z udziałem m.in. Janis Joplin.

Po zakończeniu przemarszu uczestnicy spotkania udadzą się do Restauracji KTW w Parku Miejskim.
Zapisy przyjmowane są w Restauracji KTW w piątki od godz. 18.00, tel. 601 72 66 98.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki