Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Znaczek Turystyczny z Basztą Dorotką
Aktualności
2015-10-01 / Znaczek Turystyczny z Basztą Dorotką
Znaczek Turystyczny to pamiątka, która zachęca do zwiedzania oraz wzięcia udziału w grze kolekcjonerskiej.
Znaczek Turystyczny to okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers jest z zasady taki sam. Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału - drewna, bez użycia barwników, farb, lakierów, jest w 100 % ekologiczny. Składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Stanowi wyjątkową propozycję dla kolekcjonerów.
Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka. Kolejne numery znaczków przedstawiają grzbiety gór, schroniska turystyczne, biegi rzek, oznaczają miasta, zamki, miejsca historyczne, pamiątki przyrodnicze, zabytki techniki, jaskinie, ogrody zoologiczne i inne miejsca, do których dociera ciekawy turysta. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc, a zarazem wyjątkową pamiątką. Zbieranie znaczków jest impulsem do wzięcia udziału w grze kolekcjonerskiej. Cały system jest nieustannie rozszerzany.
Dane z sierpnia 2015 roku podają, iż w całej Europie, USA i Rosji istnieje 4485 miejsc oznaczonych Znaczkiem Turystycznym.

W Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu można zdobyć znaczek turystyczny z Basztą Dorotką o unikatowym numerze 346 w cenie 7 zł.

© Nazwa i znak towarowy Znaczek Turystyczny są zastrzeżone i prawnie chronione w Polsce i Europie.

Więcej szczegółów o grze kolekcjonerskiej znajdą Państwo na stronie http://www.znaczki-turystyczne.pl/

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki