Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » ''Wojenne losy polskiego złota''
Aktualności
2015-09-12 / ''Wojenne losy polskiego złota''
W poniedziałek, 14 września, Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego ''GROTA'' w Kaliszu, zaprasza na wykład Janusza Wróbla z Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi.

Rząd polski od czasu reformy monetarnej Władysława Grabskiego przywiązywał wielką wagę do stabilizacji waluty. Jednym z najważniejszych czynników gwarantujących siłę złotówki były odpowiednio wysokie rezerwy złota. Gromadził je Bank Polski utworzony w 1924 r., w formie prywatnej spółki akcyjnej. Jego obowiązkiem była emisja waluty polskiej oraz utrzymywanie stałego kursu wymiany. Starano się to zapewnić dzięki zgromadzeniu odpowiednio wysokich rezerw złota i obcych walut. - pisze dr hab. Janusz Wróbel w swoim komentarzu historycznym ''Wojenne losy polskiego złota''.

Pracownik Referatu Badań Naukowych w Oddziałowym Biurze Edukacji Publicznej IPN w Łodzi rozwinie temat losów polskiego złota w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka przy ul. Grodzkiej 1. Wykład rozpocznie się o godz. 12.40.

Zapraszamy!

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki