Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Święto Ulicy Niecałej
Aktualności
2015-09-08 / Święto Ulicy Niecałej
Po raz trzeci ulica Niecała w Kaliszu obchodzić będzie swoje święto. Tym razem organizatorzy chcą zwrócić uwagę na historię kaliskich lalek.

Hasło przewodnie tegorocznego święta brzmi ''Lalki, gry i zabawy uliczne'' i nawiązuje do założonej w XIX wieku Fabryki Lalek i Zabawek Drewnianych Adama Szrajera, która mieściła się przy ulicy Niecałej.

Impreza rozpocznie się w sobotę, 12 września 2015r., o godz. 12.00, a zakończy o północy.

W tym dniu w restauracji ''Komoda Club'' będzie można obejrzeć ok. tysiąc starych lalek, poznać sposób ich powstawania, obejrzeć filmy i slajdy. Na ulicy Niecałej zagości ponad 100 wystawców. Imprezę wzbogacą występy na scenie. Przyjadą również pojazdy marki Rolls Royce oraz Bentley.

W tym dniu targ antyków i staroci z Rozmarku przeniesie się właśnie na ul. Niecałą.

W Parafii ewangelicko-augsburskiej udostępniona zostanie wystawa ''Kruche pamiątki jak lalki z porcelany'', przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu - Bibliotekę Główną.

O godz. 21.00 Galeria Sztuki im. Jana Tarasina zaprosi na ''Ekspresje. Tożsamości'', czyli projekcje multimedialne nawiązujące do wielokulturowej historii Kalisza i złożonej tożsamości przestrzeni miejskiej, które wyświetlane będą na elewacji domu przy ul. Niecałej 4, niegdyś zamieszkałego przez Adama Szrajera – żydowskiego przedsiębiorcę i właściciela fabryki lalek. Projekcje przygotują Dariusz Fodczuk i uczestnicy jego warsztatów ''Płynna tożsamość'', prowadzonych przez artystę we współpracy z Galerią.

Zapowiada się niezwykły dzień na ulicy Niecałej – serdecznie zapraszamy!

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki