Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Narodowe Czytanie w Kaliszu
Aktualności
2015-09-02 / Narodowe Czytanie w Kaliszu
Tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji poświęcona będzie powieści ''Lalka'' Bolesława Prusa. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla uczestników.

Już w najbliższą sobotę, 5 września, o godz. 10.00 wśród zgłoszonych uczestników przeprowadzony zostanie konkurs ze znajomości utworu. W samo południe rozpocznie się głośne czytanie wielkiego dzieła w Sali Recepcyjnej Ratusza. Dzięki nagłośnieniu usłyszymy je również na Głównym Rynku. W tym dniu będzie można odebrać bezpłatne wejściówki na pokaz ekranizacji ''Lalki'' w reż. Wojciecha Hasa z 1968 roku w kinie Helios (galeria Amber), który odbędzie się o godz. 19.00. Podczas Narodowego Czytania można także ozdobić własne egzemplarze powieści okolicznościową pieczęcią.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu już 17 sierpnia zapoczątkowała promocję Narodowego Czytania przez wydawanie w formie elektronicznej pisma ''Pudel Ir''.
Od 7 września w Filii Nr 4 przy Alei Wolności będzie można obejrzeć wszystkie numery gazety. Będą one dostępne na wystawie do 30 września.

Serdecznie zapraszamy!

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki