Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Zwiedzanie miasta podczas wakacji
Aktualności
2015-08-09 / Zwiedzanie miasta podczas wakacji
Zachęcamy do korzystania z atrakcyjnych form zwiedzania miasta w ramach produktu turystycznego ''Wybierz Kalisz na weekend''. Atrakcje będą dostępne w soboty i niedziele do końca sierpnia!

Opowieści kaliskich przewodników posłuchać można, wsiadając do czerwonego autobusu SAN H100B. Podróż trwa ok. 1,5 godziny i nic nie kosztuje! Podczas przejazdu oczom zwiedzających ukazują się najpiękniejsze zabytki Kalisza. Przewidziano również przystanki, tak by można zrobić zdjęcia i przyjrzeć się niektórym obiektom z bliska. Planując tę formę zwiedzania, należy pamiętać, że w soboty autobus wyrusza sprzed teatru przy Placu Bogusławskiego, a w niedziele kurs rozpoczyna się przy Plantach, w rejonie ulicy Kanonickiej, w pobliżu ''Stefciowej Ławeczki''.

Odjazdy zarówno w sobotę, jak i w niedzielę zaplanowano na godz. 12.00, 14.00 oraz 16.00.

Charakterystyczne czerwone dachy, wysokie wieże kościołów i wiele ciekawych obiektów oraz okolice podziwiać można, wchodząc na ratuszową wieżę. Jest ona dostępna w ramach ''Wybierz Kalisz na weekend'' w soboty i niedziele. Wejścia – wyłącznie z przewodnikami – odbywają się o godz. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00. Wystarczy wejść do ratusza (Główny Rynek 20), gdzie czeka przewodnik. Zwiedzanie wieży również jest bezpłatne. Sprawdź dostępność wieży w tygodniu. 

Kto chciałby w Kaliszu wybrać się w rejs, również ma taką szansę! Łódź Słowiańska św. Wojciecha ''Calisia'' pływa z okolicy teatru w stronę Zawodzia, gdzie mieści się Kaliski Gród Piastów i z powrotem. W trakcie rejsu można usłyszeć m.in. o Kalisii na Szlaku Bursztynowym. Bilety w cenie 5 – 7 zł (w jedną stronę) nabyć można przed rejsem przy Teatrze im. W. Bogusławskiego. Z tej formy zwiedzania można skorzystać o godz. 14.00, 15.00, 16.00, 17.00 (teatr – Zawodzie) oraz 14.30, 15.30, 16.30, 17.30 (Zawodzie – teatr).

Wybierz Kalisz na weekend! Zapraszamy!

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki