Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Ostatnia Niedziela u Niechciców
Aktualności
2015-07-28 / Ostatnia Niedziela u Niechciców
W najbliższą niedzielę, 2 sierpnia, w Russowie po raz ostatni tego lata poczujemy klimat filmu ''Noce i Dnie''.

Niedzielny festyn odbędzie się pod hasłem ''RUSSÓW I FILMOWY SERBINÓW'' i poświęcony będzie 40. rocznicy prapremiery filmu ''Noce i dnie'' zrealizowanego przez Jerzego Antczaka na podstawie najgłośniejszej powieści Marii Dąbrowskiej. Festyn potrwa od godz. 14 do godz. 18.

Agencja Promocji Miasta - Tomasz Chlebba oraz Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie zapraszają na godz. 14.30 na premierowy pokaz reportażu dokumentalnego przedstawiającego kulisy zrealizowanego w 1975 roku filmu "Noce i dnie". Blisko godzinny dokument przedstawia m.in. sposób realizacji poszczególnych scen w filmie z udziałem reżysera oraz ekipy realizującej film, sposób budowy scenografii, wybór plenerów i miejsc pokazanych na filmie.

Podczas festynu wystąpią: Zespół Folklorystyczny ''Liskowianie'' działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie pod kierunkiem Elżbiety Aleksander, dyrektora GOK-u, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stawiszyna, prowadzona przez Pawła Skrzypińskiego, Zespół Kabaretowo – Ludowy ''Niechcice'' z Żelazkowa kierowany przez Lucynę Każmierczak. Część literacką z autorskim programem poetyckim zaprezentuje Magdalena Korytkowska.

Ponadto festynowi towarzyszyć będzie wystawa plenerowa ''Filmowy Serbinów''. Na terenie parku pojawią się także stylizowane stoiska: monidło z wizerunkiem Barbary i Bogumiła ''Pamiątka z Serbinowa'', Bazar Szkolny Michaliny Ostrzeńskiej (prezentacja wydawnictw Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu), Pensja Moniki Wenordenowej z ''Nocy
i dni'', skład kapeluszy letnich, cukiernia parkowa, andruty kaliskie, wata cukrowa, chleb i smalec ''od Żarneckiej'', miody staropolskie, konkursy, przejażdżki konne, itp.

Na Niedzielę u Niechciców zapraszają Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie – Oddział Literacki Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Kaliskiej oraz Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

fot. Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki