Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kaliski quest: Początki lokacyjnego Kalisza
Aktualności
2015-07-13 / Kaliski quest: Początki lokacyjnego Kalisza
Zachęcamy wszystkich aby czas wolny jakim są wakacje wykorzystali na spacer po Kaliszu średniowiecznym.
Quest pt. „Początki lokacyjnego Kalisza", nawiązuje do początków miasta w czasie średniowiecza, do jego lokacji na prawie średzkim, która to nastąpiła w 1257 roku.

Questing(z ang. poszukiwanie) to nowa forma turystyki, polegająca na tym, że turysta dostaje mapę i opis questu, czyli napisane prozą lub najlepiej wierszem zadanie do wykonania. Wędruje zgodnie z instrukcjami rozwiązując zagadki i łamigłówki. Dzięki temu poznaje obszar, po którym się porusza - jego walory przyrodnicze, historię oraz dziedzictwo kulturowe.

Na końcu szlaku organizator questu przygotowuje dla turysty skarb - przeważnie skrzyneczkę z pieczątką poświadczającą, że rozwiązał quest. W pierwszym kaliskim queście „Początki lokacyjnego Kalisza" miasto ujawnia swoje mniej znane oblicze. To obraz miasta doby gotyku, barwny ze względu na legendarne i prawdziwe opowieści, ukryty w zagadkach i zadaniach na trasie questu. Odkrywanie ich rozwiązań coraz bardziej przybliży wędrowców do... skarbu!

Aby zostać odkrywcą i zdobywcą skarbów, wystarczy wydrukować ulotkę i wyruszyć na szlak. Zabawa jest dostępna całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. To uczestnik zabawy sam decyduje, kiedy podejmie wyzwanie!

Kaliski quest to już kolejna gra terenowa z serii "Wielkopolskie Questy"

Questowa zabawa zaczyna się przy kaliskiej Katedrze, od strony ulicy Kanonickiej.
Czas przejścia ok. 60 minut.

Autorem tekstu jak również opiekunem wyprawy jest Piotr Sobolewski. 

Quest można pobrać poniżej.

Zapraszamy do wędrówki po średniowiecznym Kaliszu.

Pliki do pobrania
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki