Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Ochłoda w Kaliszu
Aktualności
2015-07-05 / Ochłoda w Kaliszu
Gdy upał doskwiera, spragnieni ochłody mogą skorzystać z wodnych atrakcji miasta. Zachęcamy!

Kaliski Park Wodny, zlokalizowany przy ul. Sportowej, to miejsce, które oferuje baseny wewnątrz oraz na zewnątrz. W środku mieści się basen rekreacyjny, w którym znajdziemy zjeżdżalnie, ławeczki i leżanki wodne, gejzery powietrzne, rwącą rzekę, grotę sztucznej fali i wanny z hydromasażem. Do dyspozycji amatorów mocnych wrażeń są zjeżdżalnie o długości 128 i 96 m, a także 15-metrowa zjeżdżalnia rodzinna. Znajduje się tu również m.in. brodzik dla dzieci i basen solankowy.

Na powietrzu zlokalizowany jest basen rekreacyjny, pływacki oraz brodzik dla dzieci. Korzystać można także ze zjeżdżalni pontonowej i pięciotorowej zjeżdżalni rodzinnej. Gejzery powietrzne, rwąca rzeka i grota sztucznej fali uatrakcyjnią pobyt na basenie. Najmłodsi mogą tu korzystać z placu zabaw.

Baseny wewnętrzne czynne są:
poniedziałek - piątek od 6.00 do 22.00
niedziela - sobota od 6.30 do 22.00
Baseny zewnętrzne czynne są codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00.

Kto woli tradycyjną krytą pływalnię, powinien skorzystać z oferty Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji przy ul. Łódzkiej 29. Basen ma wymiary 25 x 12,5m, głębokość 0,70 - 4,00 m.
Pływalnia dostępna jest od poniedziałku do niedzieli w godz. 6.00 – 22.00, jednak wcześniej należy sprawdzić grafik na stronie Ośrodka (kliknij tutaj).

Ochłodę w upalne dni może przynieść również rejs łodzią św. Wojciecha ''Calisia'', która kursuje w ramach produktu ''Wybierz Kalisz na weekend'' w soboty oraz niedziele. Rejs prowadzi spod teatru na Zawodzie, gdzie można zwiedzić Kaliski Gród Piastów, a następnie wrócić łodzią do centrum.
Łódź wypływa o godz. 14.00, 15.00, 16.00, 17.00 (teatr – Zawodzie)
oraz 14.30, 15.30, 16.30, 17.30 (Zawodzie – teatr).

Miłej ochłody w Kaliszu!

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki