Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Weekend pełen smaków za nami
Aktualności
2015-06-24 / Weekend pełen smaków za nami
Dziękujemy za liczny udział w V Kaliskim Festiwalu Smaków, który zagościł 20-21 czerwca w Parku Miejskim. Było smacznie, pogodnie i kolorowo.

Impreza połączona była z Targami Aktywności i Wolontariatu oraz Weekendem z Organizacjami Pozarządowymi. W imprezie wzięli udział wystawcy z Kalisza, a także z innych regionów kraju oraz z zagranicy.

W strefie smaków można było skosztować produktów z Wielkopolski, Podlasia, Mazowsza, z Warmii i Mazur, z Podhala, z województwa łódzkiego. Osoby, które przybyły na Festiwal, mogły również poznać wyroby z Litwy, Austrii, Bułgarii, Turcji i z Niemiec, a także spróbować kuchni japońskiej.

W tegorocznym Festiwalu udział wzięło miasto partnerskie Kalisza – Erfurt. Goście z Niemiec dysponowali dwoma stoiskami, na których prezentowali broszury na temat miasta, w tym w języku polskim, a także produkty prosto z Turyngii – głównie grillowane kiełbaski w bułce (Thüringer Bratwürste), mus śliwkowy i musztardy firmy BORN. Zebrane opłaty postanowili przeznaczyć na rzecz dzieci z kaliskiego Domu Dziecka.

W strefie artystycznej gościliśmy głównie stoiska rękodzielnicze, w tym malunki na szkle, zabawki, koronki, wyroby z tkanin, czy z drewna.
Portal www.produkty-lokalne.com wspólnie z organizatorem przeprowadził konkurs na najlepsze produkty lokalne, oferowane podczas V Kaliskiego Festiwalu Smaków. Trzyosobowa komisja przyznała trzy nagrody dla najlepszych produktów lokalnych. Zwycięzcą zostało stoisko firmy ''Babcia Regina''. Drugie miejsce zajęła firma SEMCO (oleje tłoczone na zimno), a trzecie browar KOREB.
Nowością tegorocznego festiwalu były Food Trucki, które oferowały m.in. burgery oraz hot dogi. Więcej takich pojazdów przyjedzie do Kalisza już w sierpniu.

Galeria zdjęć
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki