Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Rozmarek ożywiony
Aktualności
2015-06-24 / Rozmarek ożywiony
W najbliższą sobotę i niedzielę (27–28 czerwca) nastąpi inauguracja pilotażowego projektu zorganizowania na placu u zbiegu ulic Targowej i Przechodniej, tzw. Rozmarku, cyklicznych (2. i 4. weekend miesiąca) dni targowych (sobota i niedziela).

W ten sposób spełnione zostaną oczekiwania wielu mieszkańców, którzy zwracali uwagę, iż wzorem innych miast warto zorganizować w centrum targ staroci i rzemiosła. Wystawcy związani będą bowiem z takimi branżami jak: antyki i rękodzieło. Nie tylko będzie można więc zakupić, lecz także obejrzeć piękne przedmioty, które na co dzień prezentowane są w galeriach i antykwariatach. Rozmarek stanie się miejscem spotkań ludzi ceniących piękno i dawność przedmiotów. Targ stanowić będzie nawiązanie do przeszłości tego terenu, z którym nierozerwalnie łączy się funkcja targowa. Nastąpi więc prawdziwe ożywienie Rozmarku.

Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane wystawieniem swoich przedmiotów do zgłaszania się bezpośrednio do koordynatora projektu: Krzysztofa Zientala, Głównego specjalisty ds. rewitalizacji – kziental@um.kalisz.pl, 62 7654 490, 797 702 487.

Na targ na Rozmarku zapraszamy już w najbliższy weekend (sobota, niedziela) od godz. 12.00. 

teren Rozmarku

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki