Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Zapraszamy na V Kaliski Festiwal Smaków
Aktualności
2015-06-15 / Zapraszamy na V Kaliski Festiwal Smaków
W najbliższy weekend już po raz piąty odbędzie się Kaliski Festiwal Smaków.

Łącznie w Parku Miejskim zlokalizowanych będzie ponad 80 stoisk. Na imprezie zagoszczą prócz smaków lokalnych, reprezentowanych przez kaliskie restauracje, wytwórców, także smaki z różnych regionów Polski – m.in. z Podlasia, Dolnego Śląska, Mazowsza, Małopolski.

W tym roku swój udział potwierdzili również przedstawiciele miasta partnerskiego – Erfurtu – dzięki czemu Kaliszanie i goście będą mogli spróbować produktów prosto z Turyngii. Na Festiwalu zasmakujemy również oryginalnych wyrobów z Austrii, Litwy, Bułgarii, czy Grecji.

Nowością podczas tegorocznej edycji będą food trucki: Panszama (klopsy), Dobraszama (żywność bez ulepszaczy), Belgijskie Frytki oraz Burger Station.

Prócz stoisk kulinarnych na Festiwalu zagoszczą również stoiska artystyczne, a wśród nich m.in. rękodzieło, biżuteria, ozdoby, lalki, wydawnictwa drukowane i płyty DVD.

Studio plenerowe zorganizuje Radio Merkury, na którego antenie będzie można wysłuchać relacji na żywo prosto z najsmaczniejszego miejsca w Polsce, jakim podczas najbliższego weekendu stanie się Park Miejski.

Dodatkowo będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną, poświęconą mieszkańcom kaliskiego Parku Miejskiego – wiewiórkom.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych.
Stowarzyszenie ''Polacy Dookoła Świata'' przygotowało atrakcje w postaci rejsów łodzią i motorówką.

Nie zdradzamy wszystkiego, po prostu zapraszamy na V Kaliski Festiwal Smaków, który odbędzie się 20 czerwca (sobota) w godz. 10 – 20 oraz 21 czerwca (niedziela) w godz. 10 – 18.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki