Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Święto Miasta Kalisza
Aktualności
2015-06-10 / Święto Miasta Kalisza
Czerwiec to w Kaliszu najgorętszy miesiąc, nie tyle za sprawą pogody, co rozmaitych wydarzeń, organizowanych podczas Święta Miasta. Zapraszamy zwłaszcza w tym czasie do Kalisza!

W najbliższy weekend odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych ''LA STRADA''. W sobotę ulicami naszego miasta przemaszerują członkowie Bractwa Kurkowego.

19 czerwca na Ogólnopolskim Festiwalu SHALOM będzie można usłyszeć pieśni i piosenki żydowskie.

20 czerwca Kaliski Gród Piastów zaprasza na 20. Jubileuszowy Jarmark Archeologiczny.

Podczas dwóch najsmaczniejszych dni w roku, czyli 20-21 czerwca, w Parku Miejskim odbędzie się Kaliski Festiwal Smaków, na którym zaprezentują się wystawcy z Kalisza, a także z różnych regionów Polski oraz z zagranicy.

Na 26 czerwca zaplanowano koncert plenerowy z cyklu ''POD NIEBEM KALISZA''. Na placu św. Stanisława wystąpią ''Purple Onions'' z Kalisza, ''The Toobes'' z Białorusi, zespół LemON. Tego wieczoru ciekawe połączenie muzyczne zaprezentuje Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej wspólnie z raperem O.S.T.R.ym.

W kolejnym dniu odbędzie się wielkie wydarzenie muzyczne: Open Air Gala - Włoska Noc Operowa.

Szczegółowy wykaz wydarzeń, organizowanych z okazji Święta Miasta, a także imprez towarzyszących, przygotowany przez Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Kaliszu, można pobrać poniżej.

Serdecznie zapraszamy do Kalisza!

Pliki do pobrania
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki