Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » ''Cudze chwalicie, swego nie znacie'' - wycieczka rowerowa
Aktualności
2015-05-12 / ''Cudze chwalicie, swego nie znacie'' - wycieczka rowerowa
Kaliski Oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami zaprasza na wycieczkę rowerową szlakiem: Kalisz – Wolica – Chełmce – Opatówek – Tłokinia Kościelna.

Wycieczka odbędzie się w niedzielę, 17 maja 2015r. Uczestnicy wyruszą o godzinie 9.00 spod kaliskiego Ratusza.
Planowana trasa będzie liczyła około 36 kilometrów i będzie wiodła przez: Kalisz – Rezerwat Lis - Wolica (szpital i strzelnica) – Chełmce (wieża RTV i neogotycki kościół z 1881-1882 projektu Józefa Chrzanowskiego) – Opatówek (most żelazny z 1824 r., kościół z 1912 r. projektu Konstantego Wojciechowskiego) – Tłokinia Kościelna (zwiedzanie pałacu Chrystowskich z możliwością pikniku, kościoła z końca XVII w. ) – Kalisz.

W wycieczce mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy są głodni wiedzy o swoim regionie i posiadają sprawne rowery! Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Bliższe informacje o wyprawie udzielane są pod numerem telefonu: 600 067 956

Każdy uczestnik powinien zadbać o prowiant we własnym zakresie. Należy również zapoznać się z regulaminem wycieczki i dostosować się do wszystkich jego zaleceń.

Regulamin wycieczki rowerowej:
1. Każda z osób biorących udział w wycieczce jedzie na własną odpowiedzialność, uczestnicy zobowiązują się znać przepisy ruchu drogowego i ich przestrzegać.
2. UWAGA: W wycieczce rowerowej mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, dzieci i młodzież jedynie w towarzystwie rodziców lub opiekunów.
3. Każdy uczestnik powinien posiadać ważny dokument: dowód osobisty, legitymację szkolną bądź kartę rowerową.
4. Każdy uczestnik według swego uznania posiada sprawny rower i sam ponosi ewentualne konsekwencje usterek, mile widziane narzędzia do podstawowej naprawy roweru.
5. Grupę będzie prowadził przewodnik wycieczki rowerowej (nie należy go wyprzedzać), zgodnie z uprzednio ustaloną trasą.
6. Uczestnik wycieczki w każdej chwili może poinformować organizatora o zmęczeniu czy słabym samopoczuciu i zasugerować odpoczynek.

Za Towarzystwo Opieki nad Zabytkami w Kaliszu

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki