Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kaliski Gród Piastów
Aktualności
2015-04-11 / Kaliski Gród Piastów
Warto zobaczyć, jak wyglądał wczesnośredniowieczny gród w Kaliszu, którego początki sięgają IX wieku. Już za kilka dni obiekt zostanie ponownie udostępniony zwiedzającym.

We wczesnym średniowieczu właśnie w obecnej dzielnicy Zawodzie, ok. 1,5km od obecnego Śródmieścia znajdował się Kalisz. Dzięki odkryciom archeologicznym i szeroko zakrojonej rekonstrukcji obecnie można obejrzeć bramę wejściową z palisadą, ostrokołem i mostem nad fosą, pozostałości wału obronnego, wieżę obronną z palisadą, fragment dawnych umocnień drewniano-ziemnych. W Kaliskim Grodzie Piastów zobaczyć można rekonstrukcję fundamentów i części przyziemia romańskiej świątyni. Zajęcia, którymi trudnili się wczesnośredniowieczni mieszkańcy, poznać można dzięki chatom, m.in. rymarza, komesa, kowala i garncarza. W drewnianym budynku mieszkalnym z końca XVIII w. prezentowana jest wystawa etnograficzna.

Kaliski Gród Piastów zaprasza od 15 kwietnia, tj. od najbliższej środy.

Godziny otwarcia:
wtorek, środa, piątek - 10.00-15.00
czwartek, sobota, niedziela - 10.00-18.00

Aby dowiedzieć się więcej o historii kaliskiego grodu, warto obejrzeć film ''Ukryte gniazdo dynastii'', którego najbliższa emisja w telewizji zbiega się z otwarciem Kaliskiego Grodu Piastów - TVP 1 wyemituje film w dniu 15 kwietnia o godz. 23.30.

chaty w Kaliskim Grodzie Piastów

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki