Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Sezon rowerowy rozpoczęty
Aktualności
2015-03-25 / Sezon rowerowy rozpoczęty
W tak wspaniałą pogodę zachęcamy do rowerowych wycieczek po Kaliszu i okolicach. Dzisiejszy wyjazd rozpoczynamy w dzielnicy Majków.

Tu warto zatrzymać się wśród zieleni, spoglądając na założenie dworsko-parkowo-folwarczne, datowane na XVIII-XX w. Stamtąd kierujemy się wzdłuż Wału Bernardyńskiego, którym dojeżdżamy do ulicy Sportowej, mijając po drodze m.in. XVII-wieczny Kościół i klasztor OO. Jezuitów. Z ul. Sportowej, przy Kaliskim Parku Wodnym, jedziemy ścieżką rowerową wzdłuż Prosny, tzw. Wałem Matejki. Następnie przejeżdżamy przez dzielnicę Rajsków oraz Winiary, skąd docieramy do Zalewu Szałe (gmina Opatówek). Stąd wracamy do Kalisza ulicą Pokrzywnicką, przez Piwonice, gdzie mijamy klasztor i niewielki kościółek sióstr klarysek (Ubogie Sióstr św. Klary). Następnie przejeżdżamy przez dzielnicę Zagorzynek, kierując się dalej w stronę ronda Westerplatte. Przy ul. Podmiejskiej mijamy nowy Cmentarz Żydowski z domem przedpogrzebowym, w którym mieści się ekspozycja dot. historii kaliskich Żydów i żydowskich rytuałów pogrzebowych. Dalej, jadąc z dziećmi, warto zatrzymać się w Miasteczku Rowerowym, gdzie można nauczyć dzieci zasad ruchu drogowego. Następnie dzielnicą Korczak wracamy do dzielnicy Majków.

Orientacyjna mapka proponowanej wycieczki z opisem trasy: POBIERZ

Wydawnictwo ''Trasy rowerowe. Kalisz i okolice'' z 6 trasami, w wersji papierowej, można nabyć u nas w cenie 6,50 zł.

w oparciu o ''Trasy rowerowe. Kalisz i okolice'' G. Adamin, wyd. Pink Elephant

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki