Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kalisz na XXI Targach - Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur”
Aktualności
2015-03-16 / Kalisz na XXI Targach - Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur”
W dniach 13-15.03.2015 odbyły się w Łodzi XXI Targi - Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur”. Kalisz w mocny sposób zaznaczył swą obecność na targach.
Stoisko promocyjne najstarszego miasta w Polsce tłumnie było odwiedzane przez rzesze łodzian i turystów.
W gościnnych progach Hali Expo dzieci miały możliwość wzięcia udziału w plastycznej podróży do Kalisza. Poprzez zabawę - rysując i wyklejając elementy z wizerunkami kaliskich zabytków poznawały kaliskie atrakcje. W podróż do Kalisza dzieci zabrali Natalia Zawartka - Ignaszak i Arkadiusz Ignaszak ze Strefy Artystycznej „Uciechowo” w Kaliszu.

Sobotnią atrakcją targów był kaliski, zabytkowy autobus San H100-B, który pojawił się w Łodzi dzięki uprzejmości Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego. Przewodnik Piotr Sobolewski w fantastyczny sposób opowiadał historię Kalisza, różnorodne ciekawostki i anegdoty, zachęcając turystów do odwiedzania Kalisza - w szczególności w sezonie wiosenno - letnim w ramach produktu turystycznego ''Wybierz Kalisz na Weekend''.
Odwiedzający kaliskie stoisko mogli również wziąć udział w konkursie wiedzy o Kaliszu. Mieszkańcy województwa łódzkiego wykazali się dużą znajomością dotyczącą zarówno historii jak i współczesnego Kalisza. Uczestnicy konkursu za poprawne odpowiedzi wygrywali albumy, koszulki oraz płyty Night in Calisia.
Fot. W. Olejnik
Galeria zdjęć
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki