Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kaliski Azymut – spotkania podróżnicze
Aktualności
2015-03-05 / Kaliski Azymut – spotkania podróżnicze
W najbliższy weekend ścianę wspinaczkową BlokoBlisko opanuje cały świat. To tutaj odbędą się pierwsze spotkania podróżnicze Kaliski Azymut.

W ramach KASP odbędą się prelekcje, warsztaty, pokazy. Podczas spotkań o swoich podróżach opowiedzą ludzie gór, pasjonaci wycieczek w najdalsze zakątki świata oraz ludzie, którzy poświęcili swoje życie pasjom.

Zaprezentowane zostaną trzy filmy dokumentalne, w tym dwa zrealizowane przez kaliszan. Jeden opowiadający o człowieku dążącym do celu mimo wszelkich przeciwności. Drugi film prezentuje niezwykłą kulturę himalajskich szamanów i wędrownych aktorów religijnych, zwanych ''Lamami Buchen''. Trzeci film, autorstwa łodzian, opowiada o społeczności Innuitów z Północy Kanady.

W ramach KASP będzie można również obejrzeć wystawę fotograficzną oraz wziąć udział w warsztatach hula hop i slackline.

Tych, którzy lubią dreszczyk emocji, z pewnością zainteresuje pokaz highline, czyli chodzenie na linie, rozwieszonej nad Prosną.

W ramach spotkań odbędzie się także kiermasz indyjsko-nepalski. Kto na nim zagości, dowie się, czym jest i jak smakuje masala chai.

Kaliski Azymut Spotkania Podróżnicze odbędzie się 7 i 8 marca 2015r. na ściance wspinaczkowej Blokoblisko i pomieszczeniach Runotexu w Kaliszu – ul. Chopina. Warto zarezerwować sobie czas i wybrać coś dla siebie spośród licznych atrakcji zaplanowanych od godz. 10 do późnych godzin wieczornych w sobotę i do godz. 17.00 w niedzielę.

Wstęp wolny. Dokładny program dostępny na http://kasp.pl/

W tym terminie odbędzie się również druga edycja Blokoblisko Contest 2015 – zachęcamy do obserwowania zmagań pasjonatów boulderingu.

Na podst. http://kasp.pl/

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki