Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kuchnia regionalna
Aktualności
2015-02-25 / Kuchnia regionalna
Gdy do Kalisza przyjeżdżają turyści, nie są zainteresowani wyłącznie zabytkami i historią miasta. Podczas swojej wizyty chętnie poznają kuchnię regionalną.

Do najpopularniejszych kaliskich przysmaków należą oczywiście Andruty Kaliskie, które w kilku lokalach na terenie miasta można zjeść np. w daniu obiadowym, choć znakomicie smakują również na sucho. Dzisiaj jednak polecamy inne danie, choć świetnie znane – pierogi. Świeżo lepione, z mięsnym nadzieniem i okrasą ze stopionego boczku z cebulką smakują najlepiej.

Aby poznać smak świeżych pierogów polecamy między innymi lokal specjalizujący się właśnie w pierogowym menu. Pierogatka przy ul. Górnośląskiej 4 to restauracja będąca członkiem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska w ramach Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, co potwierdza jakość tradycyjnej i innowacyjnej żywności. Tutaj spróbujemy między innymi pierogów z mięsem, ale również z kaszą gryczaną, czy z pieczarkami.

Życzymy smacznego!

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki