Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Międzynarodowy Festiwal "Bursztynowy Szlak": ''Transatlantyk''!
Aktualności
2015-02-19 / Międzynarodowy Festiwal "Bursztynowy Szlak": ''Transatlantyk''!
Filharmonia Kaliska wraz z Pawłem Kowalskim zagra dla państwa już w najbliższy piątek!
Filharmonia Kaliska ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu ''Bursztynowy Szlak'' pt. ''Transatlantyk''. Odbędzie się on w piątek, dnia 20 lutego 2015 roku, o godzinie 19.30 w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej w Auli WPA UAM, przy ulicy Nowy Świat 28-30. Tego wieczoru zagrają dla państwa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka oraz gość specjalny Paweł Kowalski. Bilety na to wydarzenie w cenach: 40zł – normalny, 30zł – ulgowy.
Słów kilka o soliście:
Paweł Kowalski jest jednym z najwszechstronniejszych polskich pianistów. Wykonuje on blisko czterdzieści koncertów fortepianowych Mozarta, Beethovena, Chopina, Paderewskiego, Saint Saensa, Rachmaninowa, Ravela, Gershwina, Poulenca, Kilara i Góreckiego. Był również pierwszym po Krystianie Zimermanie wykonawcą Koncertu fortepianowego Witolda Lutosławskiego, który zagrał pod dyrekcją kompozytora w Warszawie, a także jednym z pierwszych wykonawców Koncertu fortepianowego Andrzeja Panufnika. Studiował w Kolonii, Warszawie oraz w Vancouver - dzięki stypendium Witolda Lutosławskiego. Pianista występował m.in. w Filharmonii Narodowej oraz Studio im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Salle Pleyel w Paryżu, Konzerthaus w Berlinie, Tonhalle w Zurychu, Konserwatorium Królewskim w Brukseli, Palau de la Musica w Walencji, Auditorio Mozart w Saragossie, Filharmonii George Enescu w Bukareszcie, Casa de la Cultura w Buenos Aires, Teatro Universidad de Chile w Santiago, na festiwalach BBC w Londynie, Europalia, Klavierfestival Ruhr, Carinthischer Sommer, na Festiwlu Wiosennym w Budapeszcie, Festiwalach Chopinowskich w Warszawie, Mariańskich Łaniach, Dusznikach, Antoninie i Gaming, na Warszawskiej Jesieni, Festiwalu w Łańcucie i wielu innych. Koncertował z Sinfonią Varsovia pod dyrekcja Yehudi Menuhina, z orkiestrami radiowymi w Berlinie, Oslo, Zagrzebiu, Katowicach i Warszawie oraz z orkiestrami filharmonicznymi w Europie i Ameryce Południowej. Dokonał nagrań dla kilkunastu radiofonii oraz nagrał płyty z utworami Chopina, Beethovena, Brahmsa, Zarębskiego i Panufnika1.
Filharmonia Kaliska zaprasza wszystkich zainteresowanych już w najbliższy piątek (tj. 20 lutego 2015 roku) na koncert!

- napisano na podstawie www.filharmoniakaliska.pl
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki