Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Na Targowej
Aktualności
2015-02-05 / Na Targowej
Spacerując po kaliskim Śródmieściu znaleźć można wiele ciekawych miejsc ze śladami przeszłości i godnymi uwagi współczesnymi widokami. Warto zajrzeć na przykład na ul. Targową...

Tu trafimy na Skwer Historyczny Rozmarek, na którym zapoznać się można z burzliwym sierpniem 1914 roku. Oglądając zdjęcia zburzonego miasta dostrzegamy ogrom zniszczeń, jakie wówczas dotknęły mieszkańców. Na skwerze odsłonięto również tablicę poświęconą pamięci 50000 Żydów z Kalisza i okolic zamordowanych w czasach II wojny światowej. W żółtym budynku, gdzie obecnie funkcjonuje Drugi Urząd Skarbowy, mieściła się niegdyś Talmud Tora (żydowska szkoła).

Po przeciwnej stronie ulicy Targowej trafimy do kaliskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, w którym możemy wynająć przewodnika lub zorganizować wycieczkę po okolicy, a także zasięgnąć informacji o organizowanych rajdach i imprezach turystycznych.

Przechodząc kilka kroków dalej zjemy większy lub mniejszy posiłek w barze mlecznym, ale... pamiętając o drobnej przekąsce - tradycyjnym wielkopolskim gziku, czyli mieszance twarogu i śmietany z cebulką i szczypiorkiem, który najlepiej smakuje z gotowanymi pyrami (ziemniakami).

Zanim jednak zakończymy naszą wędrówkę ulicą Targową, warto spojrzeć na majestatyczną wieżę kaliskiej Katedry, górującą nad budynkami tej części miasta.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki