Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Wybór w waszych rękach
Aktualności
2015-02-03 / Wybór w waszych rękach
Miasto partnerskie Kalisza – belgijskie La Louvière – planuje wystawienie ulicznej opery, w której udział wezmą wielkie kukły. Jedną z nich przygotować ma również nasze miasto.

Widowisko "Porwać księżyc" wystawiane jest co trzy lata z udziałem mieszkańców. Wrześniowy spektakl organizowany jest przez La Louvière jako partnera miasta Mons – Europejskiej Stolicy Kultury w 2015 r.

Kukła, którą przygotuje Kalisz, symbolizować ma marzenia mieszkańców. Wśród propozycji znalazły się Pianista oraz Dorotka. Pianista, który podkreśla muzyczny Kalisz, sukcesy Filharmonii Kaliskiej, czy rangę Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych. Dorotka natomiast wiąże się z legendą o zamkniętej w baszcie córce starosty zamku kaliskiego.

Głosowanie i wybór lalki w rękach internautów – Do czwartku, 5 lutego 2015r., na stronie głównej Miasta www.kalisz.pl dostępna będzie ankieta, w której można oddać swój głos.

Zachęcamy!

Na podst. BIM

aktualne wyniki ankiety na temat postaci symbolizującej Kalisz

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki