Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » ''Co z tą jawnością w Kaliszu?''
Aktualności
2015-02-03 / ''Co z tą jawnością w Kaliszu?''
Spotkanie w tej kwestii już w najbliższy czwartek (tj. 5 lutego 2015 r.) w Cafe.Calisia.pl.
Kaliska Inicjatywa Miejska ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych obywateli do dyskusji nt. ''Co z tą jawnością w Kaliszu?'', która odbędzie się dnia 5 lutego, o godzinie 18.00 w Cafe.Calisia.pl, przy Alei Wolności 6. Organizatorzy uważają, że wszyscy mieszkańcy mają prawo wiedzieć, co robią Ci, których wygrali na swoich reprezentantów i w jaki sposób wydaję się środki publiczne. Stawiają przy tym liczne pytania: ''Co nam, „zwykłym ludziom” daje to, że „władza” pracuje w przejrzysty sposób i dba o jawność? Jakie są standardy jawności? Jaka jest w tym rola organizacji strażniczych i czym one się zajmują?''. W celu odpowiedzi na te oraz inne pytania Kaliska Inicjatywa Miejska zaprosiła do rozmowy Prezydenta Miasta Kalisza, Radnych Miejskich, Osiedlowych i przedstawicieli Urzędu Miasta. Wszyscy zebrani razem z Katarzyną Batko-Tołuć z Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska będą mieć możliwość przyjrzenia się standardom jawności w polskich samorządach i sprawdzenia jak na tym tle wypada Kalisz.

Słów kilka o prowadzącej spotkanie ''Co z tą jawnością w Kaliszu?'':
Katarzyna Batko-Tołuć jest absolwentką Wydziału Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim, a także studiów podyplomowe na Uniwersytecie w Birmingham w zakresie współczesnych problemów integracji europejskiej. Od 2000 roku związana z inicjatywami dotyczącymi przejrzystości życia publicznego, rozliczalności władz i kontroli społecznej. Współzałożycielka i wieloletnia prezeska stowarzyszenia Sieć Obywatelska Watchdog Polska, skupiającego aktywistów zajmujących się monitorowaniem działań władz na poziomie lokalnym. Publikuje teksty dotyczące konfliktu interesów, standardów etycznych w organizacjach pozarządowych i dostępu do informacji publicznej1.

Na wszystkie spotkania realizowane w ramach projektu wstęp wolny. Kaliska Inicjatywa Miejska zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych i chetnych do wzięcia udziału w spotkaniu!

1- napisano na podstawie www.liczysiemiasto.pl
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki