Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » ''Człowiek z kamerą filmową'' już w najbliższy czwartek w Galerii im. Jana Tarasina w Kaliszu!
Aktualności
2015-01-27 / ''Człowiek z kamerą filmową'' już w najbliższy czwartek w Galerii im. Jana Tarasina w Kaliszu!
Inauguracja nowego cyklu filmowego pod hasłem KINO (na) SZTUKI.
Galeria im. Jana Tarasina ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na seans produkcji ''Człowiek z kamerą filmową'' Dżigi Wiertowa, która rozpocznie cykl pokazu filmów pt. KINO (NA) SZTUKI. Podczas nich raz w miesiącu w sali wystawienniczej będzie można obejrzeć niszowy film artystyczny. Pokaz odbędzie się dnia 29 stycznia 2015 roku w Galerii im. Jana Tarasina w Kaliszu, przy Placu św. Józefa 5, o godzinie 19.00. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.
Pierwsza propozycja w nowym cyklu to ''Człowiek z kamerą filmową'' – eksperymentalny film dokumentalny z 1929 roku nakręcony przez radzieckiego artystę – Dżigę Wiertowa. Jest to poetycki obraz Moskwy lat 20., obserwowanej od wczesnych godzin rannych do momentów szczytu. Setki perspektyw, doskonały montaż i wielki żywioł filmowania. Wiertow nie tylko rejestruje rzeczywistość, ale tworzy ją na nowo za pomocą wszechmocnego oka kamery. Niezwykłe rytmiczne zestawienia ujęć prowokują skojarzenia, obrazy codzienności zderzają się z autotematycznymi zdjęciami ukazującymi proces tworzenia dzieła filmowego¹. W Galerii Sztuki im. Jana Tarasina zobaczymy wersję filmu z muzyką The Cinematic Orchestra. „Człowiek z kamerą filmową" jest pierwszą z propozycji w nowym cyklu Galerii – KINO (NA) SZTUKI. W planach są m.in. pokazy takich ekranowych dzieł jak ''Artystka obecna'', czy ''Wyjście przez sklep z pamiątkami''. Kolejny seans zaplanowany jest na dzień 12 lutego 2015 r. Zaprezentowany zostanie wtedy ''Książę'' w reż. Karola Radziszewskiego, odnoszący się do wielkiego reformatora polskiego teatru – Jerzego Grotowskiego.

Galeria im. Jana Tarasina w Kaliszu zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych!

¹ – napisano na podstawie www.filmweb.pl

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki