Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Coś kaliskiego dla babci i dziadka
Aktualności
2015-01-20 / Coś kaliskiego dla babci i dziadka
W środę oraz czwartek należy zadbać w sposób szczególny o seniorów. Podpowiadamy, czym obdarować babcię i dziadka, nie zapominając o ich ukochanym Kaliszu.

Czy młodsza, czy starsza, każda babcia z pewnością doceni jazz w najlepszym wydaniu, czyli w wykonaniu zdobywców Grammy Award 2014. Zestaw ''Night in Calisia Live'' to DVD z zapisem koncertu, który odbył się w kwietniu 2014r. w Sali Kongresowej w Warszawie oraz płyta CD z nagrodzonym albumem. Dla dziadka polecamy wypalane z gliny kufle z motywami kaliskimi, które służyć mogą nie tylko ozdobie.

Zaczytanym babciom i dziadkom warto podarować trzy części sagi ''Calisia'' - kryminałów autorstwa Anety Ponomarenko – ''Strażnik Skarbu'', ''Dom śmierci'' i ''Ostatnie śledztwo''.

okładki trylogii Calisia

Miłośników historii miasta z pewnością zainteresują pozycje książkowe związane z tragicznymi wydarzeniami 1914 roku, jak np. ''Katastrofa Kaliska 1914'' – wybór materiałów źródłowych pod redakcją Ryszarda Bienieckiego i Bogumiły Celer oraz ''Wypadki kaliskie 1914. Reinterpetacja obrazu zdarzeń'' autorstwa Macieja Drewicza.

okładka książki ''Katastrofa Kaliska 1914''okładka książki ''Wypadki Kaliskie 1914''

Te oraz inne pomysły na prezenty dla starszego pokolenia zrealizujecie w Centrum Informacji Turystycznej! Do każdych zakupów kalendarz ścienny gratis!

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki