Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Na ratunek ''Calisii''!
Aktualności
2015-01-19 / Na ratunek ''Calisii''!
Budynek po dawnej Fabryce Fortepianów i Pianin „Calisia” zaistniał dziś na pierwszym planie wielu zdjęć, a to za sprawą Kaliszan, którzy przyszli w samo południe na róg ulic Chopina i Złotej, by wziąć udział w happeningu i sfotografować zabytek.

Budynek po dawnej Fabryce Fortepianów i Pianin „Calisia” zaistniał dziś na pierwszym planie wielu zdjęć, a to za sprawą Kaliszan, którzy przyszli w samo południe na róg ulic Chopina i Złotej, by wziąć udział w happeningu i sfotografować zabytek. Zwrócenie uwagi na podupadający obiekt to główny cel uczestników akcji.
W przedsięwzięciu, którego pomysłodawcą i koordynatorem był kaliski historyk, Maciej Błachowicz, aktywnie uczestniczyły także władze miasta Kalisza, którym także nie jest obojętny los zabytku. Wśród fotografów pojawili się: Grzegorz Sapiński, prezydent miasta i Karolina Pawliczak, wiceprezydent.

Calisia1

- Najpierw trzeba uregulować wszelkie kwestie prawne, potem będziemy się zastanawiać, wspólnie z mieszkańcami Kalisza, na co budynek zostanie przeznaczony – mówiła Karolina Pawliczak, wiceprezdent miasta.

Calisia2

- Dziś nie mogę podać konkretów co do zagospodarowania budynku. Jest jeszcze wiele ważnych kwestii do uregulowania. Na pewno weźmiemy pod uwagę wszystkie pomysły kaliszan. Odbędziemy rozmowy z mieszkańcami i postaramy się ratować budynek - powiedział prezydent Grzegorz Sapiński, odpowiadając na pytania kaliszan.

Calisia3

Dziś ustalono, że w najblizszym czasie zostanie zorganizowane spotkanie mieszkańców Kalisza z władzami miasta, podczas którego odbędą się rozmowy na temat przyszłości „Calisii”.Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki