Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Wernisaż wystawy laureatów XV. Międzynarodowych Biennale Małych Form Graficznych i Ekslibrisu.
Aktualności
2015-01-12 / Wernisaż wystawy laureatów XV. Międzynarodowych Biennale Małych Form Graficznych i Ekslibrisu.
Centrum Kultury i Sztuki zaprasza już w najbliższą środę (tj. 14 stycznia 2015 roku)!

Dnia 14 stycznia 2015 roku, o godzinie 19.00 w Galerii w Hallu, w Centrum Kultury i Sztuki przy ulicy Łaziennej 6 odbędzie się wernisaż laureatów nagrodzonych w XV. Międzynarodowych Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu, które odbyły się w 2014 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Do konkursu zgłosiło się 488 artystów z 46 krajów. Ocenie jury podlegało 1749 prac, które ze względu na regulamin przeszły selekcje i wyłoniono z nich finałowe 582 wykonane przez 375 artystów z 43 krajów. Jury składało się z prof. zw. artysty, plastyka Andrzeja Basaja z Polski – przewodniczący, dyrektor Muzeum Miasta w Ostrowie Wielkopolskim Witold Banach, artysty plastyka Jiru Brazda z Czech, artysty plastyka Osvaldo Jalil z Argentyny, prof. artysty plastyka Bogdana Pikulickiego z Ukrainy, artysty plastyka Czesława Wosia oraz Bożena Woś z Polski, która pełniłą funkcję sekretarza jury. W XV. Międzynarodowych Biennale Małych Form Graficznych przyznano następujące nagrody: I nagroda dla Lembita Lohmusa z Estonii, II nagroda dla Jerzego Dmitruka, Grażyny Kulikowska-Antczak z Polski oraz Reay Simlikovej z Czech. Nagroda specjalna Dyrektora Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego za ekslibrisy inspirowane obchodami 300-lecia odnowienia praw miejskich Ostrowa Wielkopolskiego została przyznana Zbigniewowi Osenkowskiemu z Polski. Ponadto jury przyznało 15 wyróżnień–medali biennale oraz dwa wyróżnienia–medale 300-lecia relokacji Ostrowa Wielkopolskiego.
Wystawa oglądać będzie można od 14 stycznia do 15 lutego 2015 roku. Centrum Kultury i Sztuki zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w niepowtarzalnym wernisażu oraz wystawie laureatów XV. Międzynarodowego Biennale Małej Formy Graficznej oraz Ekslibrisu!

Deborah Chapman

Demel

Molnar

Oleh Denysenko

- zdjęcia za www.ckis.kalisz.pl

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki