Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » GPSwielkopolska
Aktualności
2015-01-10 / GPSwielkopolska
Współczesny turysta, będąc w podróży, coraz chętniej sięga po nowoczesne technologie. Wiele osób rezygnuje z tradycyjnych map, korzystając z nawigacji w smartfonie, tablecie lub innych urządzeniach. Potrzebom tej grupy odpowiada projekt GPSwielkopolska.

Realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Departament Sportu i Turystyki projekt daje możliwość korzystania z bezpłatnych aplikacji, współpracujących z GPS.

Dla użytkowników oprogramowania i/lub urządzeń firmy Garmin® projekt proponuje cyfrową mapę topograficzną Wielkopolski ''Mapa GPSwielkopolska'' oraz ślady tras wchodzących w skład Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych, a zatem:
- Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania
- Transwielkopolska Trasa Rowerowa
- Piastowski Trakt Rowerowy
- Nadwarciański Szlak Rowerowy
- Ziemiański Szlak Rowerowy
- Bursztynowy Szlak Rowerowy (przebiegający przez Kalisz)
- Szlak Stu Jezior

Dla posiadaczy tradycyjnych telefonów komórkowych przygotowano zintegrowany z mapą informator ''Szlak Cysterski'', w którym zawarto opisy 14 obiektów z terenu woj. wielkopolskiego oraz lubuskiego wraz ze zdjęciami.

Posiadacze nowocześniejszych urządzeń, jak smartfony i tablety, mogą korzystać z kilku aplikacji dedykowanych ich urządzeniom:
''Wielka Pętla Wielkopolski'' zawiera informacje o ponad 600 przyrodniczych i kulturowych atrakcjach w otoczeniu szlaku wodnego o tej samej nazwie. Dzięki przewodnikowi można zaplanować swoją wodną przygodę, korzystając m.in. z propozycji innych użytkowników.
''Wielkopolska – Atrakcje turystyczne'' to opisy i zdjęcia ponad 200 atrakcji turystyczno-krajoznawczych województwa, w tym kilka z Kalisza.
''27 Grudnia'' stanowi mobilny przewodnik po ponad 700 miejscach związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Użytkownicy mogą dodawać zdjęcia, tworzyć listy odwiedzanych miejsc, uczestnicząc w rywalizacji i zyskując szansę na nagrody.

Więcej o aplikacjach znaleźć można m.in. w dostępnej u nas ulotce oraz na stronie projektu: www.gpswielkopolska.pl

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki